wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@

Kolejni zatrzymani za pomoc i pośrednictwo w uzyskaniu praw jazdy

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego. W tej sprawie w sumie zatrzymanych dotychczas zostało 11 osób. Śledztwo – jak informuje policja - w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Przypomnijmy pierwszych zatrzymań w sprawie dokonano w połowie listopada. Zatrzymano wówczas 4 mężczyzn i 2 kobiety. To mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka. Dwie z tych osób, decyzją sądu trafiły do tymczasowego aresztu. Wśród nich jest mężczyzna pracujący jako placowy w WORD Łomża. Wszystkim przedstawiono zarzuty płatnej protekcji tj. pośrednictwa w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Cztery z tych osób usłyszały nadto zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji.
W grudniu zatrzymano kolejne dwie osoby - mieszkańców powiatu zambrowskiego w wieku 55 i 64 lat. w tym tygodniu doszło do trzeciej fali zatrzymań. We wtorek w tej sprawie zatrzymano 68-letniego zambrowianina, w środę 43-letnią mieszkankę powiatu grajewskiego, zaś w czwartek 58-latka z powiatu monieckiego – przekazuje policja.
- Cała trójka zatrzymanych podejrzanych usłyszała łącznie 15 prokuratorskich zarzutów korupcyjnych – czytamy w komunikacie KWP w Białymstoku. - Starszy z mężczyzn za udzielanie korzyści materialnych, zaś pozostała dwójka również za pośrednictwo w swoistym „łańcuszku” umożliwiającym zainteresowanym osobom „bezstresowe” załatwienie egzaminu na prawo jazdy. W stosunku do zatrzymanej przez funkcjonariuszy kobiety oraz obydwu mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0