Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Kolejni zatrzymani za pomoc i pośrednictwo w uzyskaniu praw jazdy

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego. W tej sprawie w sumie zatrzymanych dotychczas zostało 11 osób. Śledztwo – jak informuje policja - w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Przypomnijmy pierwszych zatrzymań w sprawie dokonano w połowie listopada. Zatrzymano wówczas 4 mężczyzn i 2 kobiety. To mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka. Dwie z tych osób, decyzją sądu trafiły do tymczasowego aresztu. Wśród nich jest mężczyzna pracujący jako placowy w WORD Łomża. Wszystkim przedstawiono zarzuty płatnej protekcji tj. pośrednictwa w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Cztery z tych osób usłyszały nadto zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji.
W grudniu zatrzymano kolejne dwie osoby - mieszkańców powiatu zambrowskiego w wieku 55 i 64 lat. w tym tygodniu doszło do trzeciej fali zatrzymań. We wtorek w tej sprawie zatrzymano 68-letniego zambrowianina, w środę 43-letnią mieszkankę powiatu grajewskiego, zaś w czwartek 58-latka z powiatu monieckiego – przekazuje policja.
- Cała trójka zatrzymanych podejrzanych usłyszała łącznie 15 prokuratorskich zarzutów korupcyjnych – czytamy w komunikacie KWP w Białymstoku. - Starszy z mężczyzn za udzielanie korzyści materialnych, zaś pozostała dwójka również za pośrednictwo w swoistym „łańcuszku” umożliwiającym zainteresowanym osobom „bezstresowe” załatwienie egzaminu na prawo jazdy. W stosunku do zatrzymanej przez funkcjonariuszy kobiety oraz obydwu mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę