Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Improperia

XVI wieczne opracowane na wiele głosów Improperia - czyli antyfony śpiewane w czasie Adoracji Krzyża Świętego będzie można usłyszeć dziś w łomżyńskiej katedrze. Samo słowo Improperia wywodzi się z łaciny i oznacza narzekania, skargi ukrzyżowanego Jezusa. W łomżyńskiej katedrze odśpiewają je wspólnie zespół muzyki dawnej Voci Unite i Chór Chłopięcy ze szkoły podstawowej nr 7 w Łomży a także Schola Gregoriańska miejscowego Wyższego Seminarium Duchownego.


Początek średniowiecznych Adoracji Krzyża w matce łomżyńskich kościołów zaplanowano na godzinę 20-tą. Bezpośrednio przed nimi Adam Strug poprowadzi śpiew wielkopostnych pieśni tradycyjnych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę