Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Z prac Zarządu Głównego

· 31 lipca 2003 roku prezydium Zarządu Głównego TPZŁ oceniło przebieg XI Zjazdu Wychowanków i Nauczycieli Szkół Ziemi Łomżyńskiej. Odbył się on w dniach 20–22 czerwca, z udziałem ponad 200 osób z całego kraju. Z opinii wielu uczestników wynika, że po raz kolejny była to dobra impreza, atrakcyjna pod względem programowym oraz sprawna organizacyjnie. Prezes ZG Zygmunt Zdanowicz podziękował osobom bezpośrednio zaangażowanym w jej przygotowanie.
Wiceprezes ZG Józef Babiel zapoznał członków prezydium z przygotowaniami do uroczystości wręczenia sztandaru I Łomżyńskiemu Batalionowi Remontowemu 16 sierpnia na Starym Rynku w Łomży. Następnie poinformował o przebiegu prac związanych z remontem zabytkowych zabytków cmentarnych. Podpisane zostały umowy na renowację blisko 30 pomników ze środków uzyskanych podczas ubiegłorocznej kwesty, dotacji miasta i urzędu marszałkowskiego.
Członkowie prezydium ZG zgłosili też swoje propozycje do projektu planu pracy Zarządu Głównego na rok 2003/2004.
· 29 sierpnia 2003 roku prezydium ZG przyjęło plan pracy na rok 2003/2004. Kontynuowany będzie konkurs na najlepsze prace magisterskie o Ziemi Łomżyńskiej. Zaplanowano spotkanie z przedstawicielami władz miasta i powiatu. Nawiązana będzie współpraca z kolejnym towarzystwem regionalnym – Towarzystwem Miłośników Rajgrodu. Podjęte zostaną starania zmierzające do sfinalizowania prac nad odznaką „Zasłużony Ziemi Łomżyńskiej”.
Rozpoczęło przygotowania do kampanii sprawozdawczo-wyborczej przez 25. Walnym Zjazdem Delegatów. Ustalono, że odbędzie się on w Łomży 19 czerwca 2004 roku.
11 listopada 2004 roku przypada 45 rocznica powstania Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Ustalono, że ze względu na trudną sytuację finansową Towarzystwa, obchody będą miały skromny przebieg. Ich szczegółowy program zostanie opracowany w terminie późniejszym.
W sprawach organizacyjnych prezes Z. Zdanowicz poinformował, że Towarzystwo przygotowało promocję książki Anieli Malanowskiej „Z dziejów walk z okupantami w pow. zambrowskim w latach 1939–1945”. Pierwsze spotkanie promocyjne odbędzie się w Zambrowie, 28 września.
· 30 września 2003 r. członkowie prezydium zapoznali się protokółem pokontrolnym Regionalnej Izby Obrachunkowej. Kontrolą objęte były dotacje z budżetu miasta w latach 2001–2002. Kontrola wypadła pozytywnie, nie było żadnych zaleceń pokontrolnych.
Obchody 45. rocznicy powstania TPZŁ odbędą się 11 listopada w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II. Rozpocznie je uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz zmarłych i żyjących członków Towarzystwa. Wmurowana będzie w ścianę kościoła tablica upamiętniająca 45. rocznicę. Odbędzie się promocja siódmego rocznika „Ziemia Łomżyńska”, a także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Wiceprezes Edward Matejkowski zwrócił uwagę na nową możliwość pozyskiwania środków na działalność TPZŁ, jaką daje ustawa. „Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może na zasadach i w trybie określonym w przepisach odrębnych przekazać 1 proc. podatku obliczonego zgodnie z odrębnymi przepisami na rzecz wybranych przez siebie organizacji pożytku publicznego”.
Kol. Jan Borawski omówił przebieg Podlaskiej Biesiady Miodowej w Kurowie, której oddział białostocki był współorganizatorem.
Prezydium pozostawiło w niezmienionym składzie komisję konkursu na najlepsze prace magisterskie poświęcone Ziemi Łomżyńskiej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę