Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Zapowiedź pierwsza

Prof. Adam Dobroński:

Nie będzie to tekst o zaślubinach, bo mogę sobie tylko podśpiewywać refren piosenki, wykonywanej przez kapelę ludową: „Wszystkie dziewczyny, które znałem, powychodziły za mąż już”. I to dawno, oj dawno.
Jest to zapowiedź pierwsza ukazania się kolejnego, siódmego tomu „Ziemi Łomżyńskiej”. Właśnie skończyłem czytanie kilkunastu maszynopisów i jestem, przepraszam za sięganie do słownika sztubackiego, zakręcony. Nie taję, żem łzę uronił, nadziwował się nad losami łomżan, ich umiejętnościami i siłą charakteru (...)
ZIEMIA ŁOMŻYŃSKA nr 7
Kronika Łomżyńska 1999–2003 * Cud nad Narwią * Spotkanie z „chrześniakiem” * Wystawy rolnicze w Łomży * O muzeum szkolnym w I LO * POW w rejonie Wysokiego Mazowieckiego * Łomża a Podlasie * Kontrwywiad wojennego podziemia w Łomży * O wojennych młodościach * Jak walczyły zambrowskie kobiety * O niezwykłym obozie na kołach * Święci: Wawrzyniec, Brunon z Kwerfurtu i Andrzej Bobola w dziejach Łomży * Łomżyńskie nostalgie * Z żałobnej karty: bp Edward Samsel, Jan Turkowski, Stanisław Kowalczyk, Bogusław Kunicki, Józef Przybyszewski, Leokadia Krubska-Kędzierska, ks. prof. Franciszek Woronowski *
Zamawiaj już dziś: „Ziemia Łomżyńska nr 7”.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę