Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Kronika łomżyńska

ZMARŁ Jan Turkowski – prezydent Łomży dwóch ostatnich kadencji. Śmierć przyszła niespodziewanie, gdy odpoczywał na działce koło Ełku. W uroczystościach pogrzebowych, którym przewodniczył ordynariusz diecezji, bp Stanisław Stefanek uczestniczyło kilka tysięcy mieszkańców całego regionu. Sylwetka zmarłego – w najbliższym, siódmym roczniku „Ziemia Łomżyńska”.
ZAGROŻONA likwidacją jest noclegownia dla bezdomnych w Łomży. Placówka potrzebuje 90 tys. zł na utrzymanie, kasa miejska przekazuje zaledwie 23 tys.
TYSIĄCE mieszkańców Łomży skorzystało znowu z kąpieliska przy nowym moście na Narwi.
„SŁOWNIK biograficzny białostocko-łomżyński” z biografiami kilkudziesięciu mieszkańców regionu ukazał się nakładem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Białymstoku.
W GMINIE Zbójna został odstrzelony jeden z trzech wilków, na zabicie których wydał zgodę minister ochrony środowiska.
PRZEDSTAWICIELE Kościoła z niepokojem obserwują szybko postępujący spadek urodzeń w Polsce – stwierdzono podczas konferencji demograficznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.
UROCZYSTOŚCI dla upamiętnienia ofiar masowych zbrodni hitlerowskich odbyły się w Jeziorku i Krasowie Częstkach.
GENERALNY Konserwator Przyrody, prof. Ewa Simonides, która zdecydowanie opowiadała się za przebiegiem trasy Via Baltica przez Łomżę, zmieniła zdanie: teraz chwali rozwiązanie „białostockie”.
POLSKA Grupa Producentów Skrobi Ziemniaczanej została utworzona w Łomży.
TABLICA upamiętniająca woj. łomżyńskie została odsłonięta na siedzibie pierwszego wojewody łomżyńskiego przy ul. Polowej 22, w którym mieści się m.in. siedziba TPZŁ.
W NOWOGRODZIE odbył się XX Zlot Weteranów i Harcerzy Ziemi Łomżyńskiej.
JUBILEUSZ 100 lat świętowała parafia pod wezwaniem św. Antoniego padewskiego w Stawiskach. Wykonano z tej okazji wiele prac konserwatorskich, m.in. odnowiono obraz patrona.
102 DZIECI wzięło udział w X Okręgowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Tygodnika „Kontakty” na Narwi.
8-KILOGRAMOWEGO grzyba – żagiew łuskowatą – na trawniku w pobliżu kolneńskich „Uchwytów” znalazł Krzysztof Kulągowski. Obwód kapelusza miał 221 cm, średnica u podstawy wynosiła 68 cm, średnica kapelusza – 75 cm. Z ostrożności – grzyba nie zjedzono – został zasuszony.
STRAJK w zambrowskim „Zamtexie”. Pracownicy domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń i ustąpienia zarządu spółki. Z apelem o pomoc strajkującym zwrócił do mieszkańców diecezji bp Stanisław Stefanek.
KILKASET dziewcząt i chłopców – polonusów zza wschodniej granicy spędziło tegoroczne wakacje w ojczyźnie swoich przodków.
624 TYS. opakowań po napojach (tzw. „petów” i puszek aluminiowych) zebrali uczniowie pow. kolneńskiego podczas konkursu ogłoszonego przez starostwo powiatowe.
W ŁOMŻY finiszowali uczestnicy I Międzynarodowego Rajdu Motolotniowego, zorganizowanego przez tygodnik „Kontakty” na tysiąckilometrowej trasie z Bydgoszczy.
PRAWIE o 70 proc. wzrósł kurs akcji łomżyńskiego Pepeesu na przełomie czerwca i lipca b.r.
KAŻDEGO dnia łomżyńska oczyszczalnia ścieków produkuje około 30 ton tzw. osadów pościekowych.
KATEDRA Łomżyńska w remoncie: alpiniści wymienili prawie 800 uszkodzonych dachówek i pomalowali fronton świątyni. W środku trwa osuszanie murów i przebudowa kaplicy Najświętszego Sakramentu. W przyszłym roku świętować będziemy 500-lecie Katedry.
UKAZAŁ SIĘ pierwszy numer „Zeszytów Regionalnych”, wydawanych przez Regionalną Izbę Historyczną w Zambrowie.
50 LAT obchodziła Gminna Biblioteka Publiczna w Zbójnej, która prowadzi także Kurpiowskie Centrum Agroturystyczne, opiekuje się twórcami ludowymi, przygotowuje własne wydawnictwa, m.in. „Głos Puszczański”.
TEGOROCZNE żniwa na Ziemi Łomżyńskiej rozpoczęły się już w pierwszej dekadzie lipca.
DOM Ulgi w Cierpieniu im. Ojca Pio powstaje w Ostróżnem (gm. Szumowo), z inicjatywy i nakładem Władysława Polaka – brata zakonnicy S. Czesławy, której kilkanaście lat temu objawił się tu Pan Jezus.
WOJOWIE z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Łomżyńskiej uczestniczyli w rekonstrukcji bitwy z Krzyżakami na Polach Grunwaldu.
KOLEJNY sezon archeologiczny rozpoczął się na Wzgórzu św. Wawrzyńca w Starej Łomży. Tym razem archeolog Antoni Smoliński z przyjaciółmi poszukuje śladów świątyni z początku XI wieku, którą – być może – pobudował tu św. Brunon z Kwerfurtu. (Czytaj też „Nie było kościoła?”)
SZTANDAR otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Konarzycach pod Łomżą na 75 rocznicę powstania.
PONAD 1,5 tys. pątników z diecezji uczestniczyło w 19. Łomżyńskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę.
UWAGA na fotoradary w Łomży: dwa stałe punkty kontroli prędkości ustawiono na al. Piłsudskiego oraz jeden na ul. Zawadzkiej. W ciągu trzech tygodni ich funkcjonowania „wpadło” ponad pół tysiąca kierowców!
SKROBIA ziemniaczana z łomżyńskiego Pepeesu uznana została przez dziennik „Rzeczpospolita” za jeden z ważniejszych krajowych produktów eksportowych w branży spożywczej.
W CIECHANOWCU odbyło się II Podlaskie Święto Chleba.
30-LECIE obchodziła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Szumowie.
KURPIOWSKIE zespoły śpiewacze ze Zbójnej zdobyły główne nagrody na 37. „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej. Magda Kopeć ze Zbójnej za gadkę „Jek u Gieni kartofle kopalim”, napisaną przez Leszka Czyża otrzymała II nagrodę, a Edward Sierzputowski z Łomży – także drugą – w kategorii instrumentalistów.
SZPITAL Wojewódzki w Łomży otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny inkubator pozwalający bezpiecznie transportować chore maluchy do innych szpitali.
BYLI wojewodowie łomżyńscy – Mieczysław Bagiński (PSL) i Sławomir Zgrzywa (PO) oraz były poseł Marek Kaczyński startowali w wyborach uzupełniających do Senatu RP 12 października b.r. Wygrał Krzysztof Jurgiel z Białegostoku.
120 BOCIANICH gniazd (tyle samo co rok temu) doliczyli się pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi na podległym sobie terenie. Młodych bocianiąt jest 172 – nieco mniej.
OBIADY dla 400 dzieci przygotowuje na najbliższy rok szkolny Polski Czerwony Krzyż w Grajewie.
TRADYCYJNA „Niedziela na św. Rocha” ściągnęła do Nowogrodu tysiące mieszkańców regionu, a także wykonawców z Niemiec i... Wenezueli.
SZEŚCIORO dzieci porzuciły w tym roku matki w oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
KATASTROFALNIE wysychają rzeki: Narew o kilka centymetrów przekroczyła stan minimalny (w Starej Łomży po dnie spacerują gęsi), zdecydowanie niższy niż zwykle jest także stan Pisy.
„MILITARNA Łomża” – to tytuł kolejnej publikacji działającego przy Klubie Garnizonowym w Łomży Klubu „Fort”. Prezentuje najważniejsze wydarzenia związane z historią wojska w Łomży i okolicach.
ANNA Szostak z Łomży zajęła czwarte miejsce podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB Bike w Świeradowie Zdroju, pokonując... 596 rywali.
WIĘŹNIOWIE z Grądów Woniecko wyremontowali za darmo Szkołę Podstawową w Drozdowie.
GIMNAZJUM Publiczne w Małym Płocku zostało jednym z pięciu w kraju laureatów ogłoszonego przez Prezydenta RP konkursu „Pracownia komputerowa za pomysł”.
PEPEES zrzucił do Łomżyczki ścieki techniczne z kolektora. Zapłaci za to 25 tys. zł grzywny.
SPÓŁDZIELNIA Mleczarska „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem kupiła Podhalańską Spółdzielnię Mleczarską w Zakopanem.
ARCYBISKUP Józef Michalik z Przemyśla został pierwszym Honorowym Obywatelem Zambrowa. Tytuł odebrał podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.
NOWY most na Narwi w Łomży powinien nosić imię mjr. Henryka Dobrzańskiego – „Hubala” – proponuje art. plastyk Przemysław Karwowski z Łomży. Byłaby to – jego zdaniem godna forma uczczenia jednej z ostatnich szarży polskiej kawalerii w wojnie obronnej 1939 r., do której doszło 26 września. Oddział „Hubala”, przechodząc na drugą stronę Narwi rozbił niemiecką obronę przeprawy, która znajdowała się dokładnie w miejscu obecnego mostu.
10-LECIE świętował Biebrzański Park Narodowy. Z tej okazji odbyło się wiele imprez, konkursów i uroczystości; m.in. sztandar parku poświęcił biskup polowy WP Leszek Sławoj Głódź.
220 TYS. ton ziemniaków zamierza w tym roku przerobić łomżyńska krochmalnia.
ZALEDWIE godziny potrzebowali zambrowscy policjanci na ujęcie 39-letniego gwałciciela, który bestialsko wykorzystał kilkunastoletnią dziewczynę.
ŁOMŻYŃSCY kupcy ogłosili akcję protestacyjną przeciwko – ich zdaniem – złym decyzjom władz miejskich, niszczącym łomżyński handel. Kupcy nie chcą hipermarketu w granicach administracyjnych Łomży.
RADNI pow. łomżyńskiego odrzucili pomysł utworzenia Kurpiowskiego Parku Krajobrazowego na terenie gminy Zbójna i części pow. ostrołęckiego.
PIERWSZĄ w historii Łomży operację wszczepienia rozrusznika serca przeprowadzili kardiolodzy ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Ponad 70-letnia pacjentka czuje się dobrze i w cztery dni po operacji wróciła do domu.
UROLODZY z Białorusi, Litwy i Polski uczyli się w Łomży właściwie określać nieprawidłowości dolnych dróg moczowych oraz przyczyny tego schorzenia. Były to już IV Warsztaty Urodynamiczne, zorganizowane dzięki staraniom ordynatora łomżyńskiej urologii, dr. Telesfora Saracyna.
TOWARZYSTWO Miłośników Rajgrodu nadal pozostaje bez siedziby, a jego członkowie mają utrudniony dostęp do gromadzonych całymi latami archiwaliów i dokumentów.
PONAD 120 wieńców przywieźli wierni z całej diecezji na doroczne Święto Dziękczynienia za Plony, które odbyło się w parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży. Uroczystościom przewodniczył biskup Stanisław Stefanek.
PO 200 TYS. zł poręczenia majątkowego zapłacić musiały rodziny członków Zarządu Spółki PEPEES, Andrzeja M. i Tomasza G. za wypuszczenie ich na wolność z aresztu tymczasowego. Obaj odpowiadają za narażenie spółki na poważne straty.
ŁOMŻYŃSKA Spółdzielnia Mieszkaniowa obchodziła 45-lecie działalności. W jej zasobach mieszka ponad 25 tys. łomżan.
PREZYDENT Łomży Jerzy Brzeziński opowiedział się za połączeniem powiatów ziemskiego i grodzkiego.
PO RAZ ósmy na łomżyńskim stadionie ruszyły „Czwartki Lekkoatletyczne”, od trzech lat będące zarazem memoriałem Wiesławy Czerniawskiej.
„DIABEŁ i dziewczyna” – obraz pod tym tytułem namalowany przez Teresę Adamowską z Łomży zdobył główną nagrodę – „Złotą Stopkę” na „Czartowisku 2003”, zorganizowanym w Czartorii przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”. Pracom jury przewodniczył prof. Andrzej Strumiłło.
NA ZAPROSZENIE wileńskiego teatru LELE zespół Teatru Lalki i Aktora z Łomży prezentował w Wilnie spektakl „Sklep z zabawkami”.
W ŁOMŻY odbyły się V Mikrolotowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, zorganizowane przez tygodnik „Kontakty”. W motolotniach bezkonkurencyjny okazał się Jerzy Grabowski z Białegostoku, a w paralotniach – Robert Werenc z Warszawy.
HENRYK GAŁA tworzący w podłomżyńskim Drozdowie wydał kolejny zbiór swoich wierszy, zatytułowany „Skórzany notes”.
20 MILIONÓW złotych potrzeba co najmniej, aby doprowadzić do zadowalającego stanu komunalne budynki mieszkalne w Łomży.
XXX LECIE Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego uczczono okolicznościową wystawą w Muzeum Północno-Mazowieckim
KILKADZIESIĄT imprez złożyło się na program tegorocznej Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej, przygotowanej przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży.
ROZPOCZĘŁY się przygotowania do drugiej edycji Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lustosławskiego, który odbędzie się w Drozdowie 23 i 24 kwietnia 2004 r.
ATEST wysokiej jakości i poziomu artystycznego za rok 2002 otrzymał spektakl „Ubogi książę” w reż. Stanisława Ochmańskiego, zaprezentowany przez Teatr Lalki i Aktora z Łomży na VII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
W ŁĘTOWNICY odsłonięto pomnik poświęcony pamięci kilkuset żołnierzy 18. Dywizji Piechoty, którzy we wrześniu 1939 r. polegli w walce z hitlerowcami w pobliżu tej miejscowości.
PÓŁTORA miliona złotych wygrał w totolotka mieszkaniec Zambrowa. Szczęśliwe numerki wybrała za niego maszyna.
RADA Miejska przychyliła się do propozycji prezydenta Jerzego Brzezińskiego i przyjęła Akt Intronizacji Chrystusa Króla. Uczestniczący w uroczystej sesji RM ordynariusz diecezji, biskup Stanisław Stefanek powiedział, że w trudnych czasach przemian kulturowych, obyczajowych i ekonomicznych trzeba wybrać drogowskaz najjaśniejszy, jakim jest królowanie miłości i ofiary.
DAWNĄ ochronkę dla chłopców (kamienica przy ul. Senatorskiej) w ciągu zaledwie miesiąca mają zwrócić władze Łomży gminie żydowskiej z Warszawy.
KURATOR Oświaty Zofia Trancygier-Koczuk wręczyła w Łomży prawie 300. nauczycielom z woj. podlaskiego akty nominacji na stopień nauczyciela dyplomowanego.
PRZY zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Zawadzkiej rozpoczęła się budowa pierwszego w mieście sklepu wielkopowierzchniowego (do 2 tys. m kwadr.).
PRAWIE 700. zawodników wystartowało w 14. już edycji Kolneńskich Biegów Jesieni, rozegranych na terenie harcerskiej bazy ZHP w Koźle.
REZYGNACJĘ z mandatu złożył radny Rady Miejskiej w Łomży, Jerzy Cwalina. Nie może łączyć funkcji radnego i dyrektora oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
„KTO ratuje jedno życie, ratuje cały świat” – wystawę pod takim tytułem otworzył białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego. Dr Krzysztof Sychowicz wygłosił wykład na temat polityki władz wobec kościoła katolickiego zwłaszcza w diecezji łomżyńskiej w latach 1944–56, zaś dyskusję panelową o blaskach i cieniach stosunków polsko-żydowskich w Łomżyńskiem w XX wieku prowadził dr Jerzy Jan Milewski.
BURSZTYNY z Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży były ozdobą Targów Biżuterii i Zegarków „Złoto, srebro, czas 2003” w warszawskim Międzynarodowym Centrum Targowym.
MICHAŁ Truszkowski został nowym komendantem Hufca ZHP w Łomży.
66 PROC. mieszkańców Łomży opowiedziało się za budową w mieście hipermarketu. Badanie przeprowadził Ośrodek Badania Opinii Publicznej.
NIEMIECKA firma Gelzen Wasser złożyła samorządowi Łomży ofertę kupna mniejszościowego pakietu udziałów w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.
W ŁOMŻY i w całej diecezji uroczyście obchodzono jubileusz 25-lecia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Biskup Stanisław Stefanek odprawił m.in. uroczystą Mszę św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, gdzie 4 czerwca 1991 roku Ojciec Św. sprawował nabożeństwo dla rolników z całej Polski oraz dla ponad 30-tysięcznej rzeszy Litwinów.
MARZENA Banach z Nowej Rudy (gm. Zbójna), zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Narew” z Łomży z wynikiem 5,63 m została mistrzynią Polski młodziczek w skoku w dal.
WARSZAWSCY złodzieje ukradli urzędnikom z grajewskiego urzędu miasta służbowy samochód. Burmistrz nie kupi nowego, bo – jak twierdzi – nie ma na to pieniędzy.
KONSTANTY Andrzej Kulka był solistą podczas koncertu inaugurującego 26. sezon artystyczny Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej.
180 CZECZENÓW przebywa w ośrodku azylanckim w Czerwonym Borze.
4650 UCZNIÓW z 33 szkół w pow. kolneńskim uczestniczyło w dorocznej akcji „Sprzątanie świata”. Zebrali prawie 500 metrów sześciennych odpadów.
ARCHIWUM Państwowe w Łomży zorganizowało „dni otwarte”, podczas których zainteresowani mogli obejrzeć ekspozycje najciekawszych zbiorów.
W SIEDZIBIE Biebrzańskiego Parku Narodowego o przebiegu trasy Via Baltica dyskutowali przedstawiciele ministerstwa Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz eksperci Rady Europy. Prof. Ewa Simonides znowu zmieniła zdanie: ostateczny przebieg trasy jeszcze nie jest znany.
POD dnem Narwi „przepchnięta” została rura, którą wszystkie ścieki z gminy Piątnica doprowadzane będą do miejskiej oczyszczalni w Łomży.
JUŻ na początku października pierwsi bezdomni znaleźli schronienie w noclegowni PKPS w Łomży.
UROCZYSTĄ Mszą św., spotkaniem przy torcie i kawie z biskupem Stanisławem Stefankiem oraz konferencją naukową poświęconą zagrożeniom chorobami nowotworowymi uczciło 10-lecie istnienia Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. – Pomagamy sobie nawzajem, bo same najlepiej znamy swoje cierpienia i lęki – powiedziała Anna Dąbrowska, prezes Stowarzyszenia.
WICEPREZYDENT Marcin Sroczyński zaproponował, by rondo przy zbiegu ul. Zawadzkiej i Al. Piłsudskiego otrzymało imię „Solidarności”.
3,5 TYSIĄCA wyżłów, seterów, pointerów i psów innych ras myśliwskich tresują w okolicach Łomży włoscy specjaliści.
„EUROPA może uczyć się od nas patriotyzmu i religijności, które pozwoliły przetrwać nam czasy zaborów, wojen i innych dziejowych kataklizmów i doprowadzić do niepodległości” – powiedział dziennikarzowi tygodnika „Kontakty” prezes ZG TPZŁ Zygmunt Zdanowicz.
W WYŻSZEJ Szkole Agrobiznesu ponad 2 tys. studentów rozpoczęło ósmy rok akademicki.
LEKARZ białoruski z 11-letnim stażem został alumnem I roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. W łomżyńskiej uczelni kształcą się ponadto studenci z Ukrainy i Kamerunu.
W PRZYSZŁYM roku rozpocznie się budowa basenu w Wysokiem Mazowieckiem.
ŁOMŻYŃSKI Pepees zamierza otworzyć swoje przedstawicielstwo na Białorusi.
350 MŁODYCH tancerzy spotkało się w Łomży na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Młodzieżowego „Wirująca Stefa”.
„RADNY głosuje, handel plajtuje” – pod takim hasłem łomżyńscy kupcy zorganizowali pikietę pod ratuszem, protestując przeciwko planom budowy hipermarketów w Łomży.
SIEDEM lat temu biskup Stanisław Stefanek rozpoczął pasterską posługę w Kościele Łomżyńskim.
42 TYSIĄCE złotych kosztowały nowe wiaty, ustawione na przystankach komunikacji miejskiej w Łomży.

JOANNA Chludzińska i Szymon Janikowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży wygrali wojewódzkie eliminacje Konkursu Krasomówczego w Grajewie.
10 LAT świętował łomżyński oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Łomży.
ODDZIAŁY: okulistyczny i urologiczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – jako jedyne z woj. podlaskiego – zajęły czołowe miejsca w rankingu tygodnika „Wprost”.
STOWARZYSZENIE „Edukator” z Łomży uratowało przed likwidacją 14 szkół i 2 przedszkola w woj. podlaskim.
W SZEPIETOWIE odbyły się X Targi „Jesień w sadzie i w ogrodzie”.
TERESA Adamowska – artysta plastyk z Łomży została laureatką prestiżowej nagrody na IV Triennale Autoportretu, organizowanym przez Związek Polskich Artystów Plastyków.
MAREK Gałązka wystąpił z rewelacyjnym koncertem w Teatrze Lalki i Aktora, sumującym tegoroczną kwestę na ratowanie łomżyńskich zabytków cmentarnych.
W ŁOMŻY gościła prof. Aldona Kamela-Sowińska – była minister skarbu w rządzie Jerzego Buzka.
70 LATAWCÓW wystartowało w I Kolneńskim Święcie Latawca.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę