Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wprowadziliśmy Chrystusa

Bp Stanisław Stefanek

Dnia 16 października przeżywaliśmy 25. rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, dziękując za posługę Najwyższego Pasterza Kościoła Katolickiego widoczną w głoszeniu Ewangelii i przykładzie życia. Tego też dnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży odbyło się uroczyste zawierzenie miasta Łomży Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata, powierzenie Mu osób i spraw, tak duchowych, jak i materialnych, wprowadzenie Go do domów, rodzin, szkół, zakładów pracy i szpitali, aby wszyscy budowali królestwo Chrystusa na całym świecie.
Dzisiaj, w ramach dziękczynienia po komunii świętej, w kościołach Diecezji Łomżyńskiej odmawiamy akt zawierzenia naszych parafii i całej diecezji Chrystusowi Królowi.
Praca intronizacyjna jest wielką pracą społecznego głoszenia wolności, pokoju i szczęścia. Dlatego Chrystusowe zaproszenie kierowane jest do wszystkich poziomów ludzkich decyzji. Obserwujemy bowiem niezwykle zapobiegliwe rozstawianie szczególnie czujnych straży przed wprowadzeniem Chrystusa Króla na tron, zwłaszcza gdy tron ten stoi pośrodku wielkich społecznych centrów. Tam właśnie królują nośniki informacji. Tam najbardziej bronią się przed tronem Prawdy. Ludzkie serce, mężczyzna i kobieta obdarzeni misją przekazywania życia i władania ziemią, pozostają zawsze pierwszym miejscem, w którym Chrystusowy tron trzeba postawić. Miejsce to trzeba wypełnić obecnością Chrystusa. Przyjąć Chrystusa i poddać jego władaniu nasze władanie. Jezusowe otwarte serce, z którego wypłynęły sakramenty Kościoła, serce, które wypowiedziało do końca miłość miłosierną, staje się jedynym ratunkiem, który przez nawrócenie serc i uświęcenie rodziny wesprze narody i społeczeństwa.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę