Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Wiadomości Łomżyńskie w sprzedaży

Informacje bardziej aktualne i więcej tematów społecznych to główne założenia twórców nowej pozycji na rynku wydawniczym Łomży. W kioskach jest już pierwszy numer Wiadomości Łomżyńskich. Kwartalnika wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Jak mówi redaktor naczelny pisma – Wawrzyniec Kłosiński - Po kilkuletniej historii wydawnictw takich jak Komunikat Zarządu Głównego TPZŁ i Zeszytów Łomżyńskich przyszedł czas na spojrzenie bardziej w stronę wydarzeń aktualnych.

To nie znaczy – jak mówi Kłosiński, że w nowym piśmie nie będzie artykułów poświęconych wydarzeniom z historii Łomży i regionu. Wręcz przeciwnie, zarówno Towarzystwo jak i Wiadomości Łomżyńskiej zamierzają wystąpić do odpowiednich władz o możliwość rozpoczęcia badań historycznych nad kamienica przy ulicy Nowogrodzkiej 5. Od 1945 r. znajdowała się tam siedziba Urzędu Bezpieczeństwa i są dowody, jak mówi Kłosiński – na to że funkcjonariusze UB dokonywali tam brutalnych przesłuchań, które niekiedy kończyły się śmiercią zatrzymanego.

We współpracy przy redagowaniu kwartalnika Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, zgodziło się wziąć udział kilkunastu dziennikarzy z większości łomżyńskich mediów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę