Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomośćpochodzi z serwisu: radionadzieja.pl

Fotoradar będzie w Małym Płocku.

Pierwsza gmina wiejska w regionie podjęła decyzję o zakupie fotoradaru. Jeszcze w tym półroczu zdjęcia kierowcom robione będą w Małym Płocku. To pierwsza gmina wiejska powiatu kolneńskiego i jedna z nielicznych w Polsce, której władze zdecydowały się na zainstalowanie fotoradaru. Urządzenie ma wyłapywać drogowych piratów jadących trasą przez Mały Płock i Kolno na Mazury. Wójt gminy Mały Płock, Józef Dymerski, liczy, że poprawi się zwłaszcza bezpieczeństwa dzieci, które - aby dotrzeć do szkoły - muszą pokonać ruchliwe ulice.

Fotoradar razem z masztami i montażem ma kosztować około 150 tys złotych. To jednak nie wszystkie koszty. Urządzenie obsługiwać ma straż gminna, którą w najbliższym czasie chce powołać Rada Gminy. Jak mówi z-ca wójta gminy, Sławomir Gromadzki, na początek będą to 2 bezrobotne osoby z terenu gminy.
W Polsce jest kilka gmin wiejskich które posiadają własne straże gminne. Mały Płock porównuje się do Brwinowa koło Warszawy. Wójt podkreśla, że straż – oprócz obsługi fotoradaru – będzie miała jeszcze inne obowiązki. Ma dbać o utrzymaniu porządku w gminie czy obsługę imprez masowych. A fotoradar w gminie pojawi się, jeżeli zgodę na współpracę z gminą wyrazi policja.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę