Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Łomżyńscy prokuratorzy walczą z gangiem z Wołomina

Za kratki wsadzili na razie tymczasowo pięć osób. Impulsem do włączenie się łomżyńskich prokuratorów w rozpracowywanie jednego z najgłośniejszych gangów w kraju było ujawnienie 6 sierpnia ubiegłego roku spalonych zwłok mężczyzny w pobliżu miejscowości Radwany w gminie Szumowo. Jak podkreśla Tadeusz Marek szef Działu Śledczego Prokuratury Okręgowej w Łomży na początku ustalono kim była ta ofiara. Okazał się nim pochodzący z okolic warszawy mężczyzna, który należał do zbrojnego gangu, a zginął w ramach porachunków bandyckich. Gdy ustalono jej personalia prokuratorzy jak po nitce doszli nawet do zleceniodawcy tego morderstwa. W sumie za kratki trafiło pięć osób. Wszyscy to mieszkańcy okolic Warszawy i jak mówi prokurator związani z „grupą wołomińską”

Spraw jest rozwojowa – zapewne będą dalsze zatrzymania. Stawiane zatrzymanym bandytom zarzuty nie ograniczają się jedynie do morderstwa, ale także obrotu narkotykami w znacznych ilościach, udziału i kierowania grupa przestępczą o charakterze zbrojnym i wymuszeń rozbójniczych.
Podczas wczorajszej konferencji prasowej prokuratorzy podkreślali, że ta sprawa nie jest jedyną, która biorąc swój początek w okolicach Łomży w trakcie prowadzonego śledztwa wychodzi daleko poza granice tutejszej Prokuratury Okręgowej. Niemniej jak dodawali ta sprawa to też dowód na ich profesjonalizm i „dobrą robotę”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę