Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Noworoczny Dar Serca podzielony

40 pieniężnych podarunków otrzymają dzieci z byłego województwa łomżyńskiego. Komitet organizacyjny kwesty Noworoczny Dar Serca podzielił pieniądze zebrane 2 stycznia. Kwesta dla dzieci chorych i potrzebujących odbyła się po raz 6-ty. Wzięło w niej udział 18 gimnazjów z byłego województwa łomżyńskiego. O pomoc zwróciło się 40-stu rodziców dzieci i 1 przedszkole. "Wszystkie dzieci, które wnioskowały o pomoc, otrzymały dofinansowanie - także celowe, np. na zakup butów ortopedycznych(...) a kwoty sięgają od 200 zł do blisko 3 tys zł" - mówi Agata Babiel z Gimnazjum nr 8 w Łomży.

Był wniosek od Przedszkola nr 8 w Łomży, do którego uczęszczają także dzieci niepełnosprawne. Po konsultacji telefonicznej uznano jednak, że pieniądze otrzyma nie całe przedszkole, ale jedno dziecko, które jest w najgorszej sytuacji materialnej.
Podczas kwesty Noworoczny Dar Serca uczniowie gimnazjów zebrali ponad 36,5 tys złotych. W zbiórce brało udział około tysiąca wolontariuszy. Inicjatorami akcji 6 lat temu byli uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. Początkowo zbiórka odbywała się tylko na ulicach Łomży, każdego roku przystępują do niej kolejne gimnazja z byłego województwa łomżyńskiego. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Noworocznego Daru Serca odbędzie się jutro w południe w Gimnazjum nr 8.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę