Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Łomża tańcem stoi

Aż 12 nagród zdobyli tancerze z łomżyńskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” na XVI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży”. Podopieczni Magdaleny Pardo – Baczewskiej i Jacka Baczewskiego zakwalifikowali się też do ścisłych finałów wielu kategorii ponownie udowadniając, że Łomża jest potęgą nie tylko w tańcu nowoczesnym, ale i towarzyskim

Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży na dwa dni zamieniła się w gigantyczną salę taneczną. W odbywającym się już po raz 16. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego wzięło udział aż 35 klubów tanecznych z całej Polski. Impreza rozpoczęła się od pokazów umiejętności tanecznych przedszkolaków z Przedszkoli Publicznych 4, 9 i 15 oraz klas tanecznych I, II i III z łomżyńskich szkół. Łącznie w tych obu kategoriach wystąpiło ponad 200 dzieci. O nagrody w VI Dziecięcej Gali Tanecznej rywalizowały dzieci starsze:  w wieku od 8 do powyżej 14 lat – łącznie ponad 440 młodych tancerzy.
– W trzech łomżyńskich przedszkolach dzieci mają zajęcia z rytmiki tanecznej i zaprezentowały się na początku turnieju – mówi Jacek Baczewski. – Potem mieliśmy VI Dziecięcą Galę Taneczną. Startowały w niej pary początkujące, z niższymi klasami H,G,F.  Zainteresowanie tym etapem imprezy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – było mnóstwo ludzi.
Jeszcze większe emocje towarzyszyły niedzielnym zmaganiom 120 par. W dwóch pierwszych blokach wzięli udział tancerze niższych kategorii w wieku od 11 do 15 lat. Finałowa gala turnieju zgromadziła już najbardziej doświadczonych uczestników, w tym również tych posiadających klasy C i B. Dlatego walka była wyrównana, zarówno w kategorii tańców standardowych jak i latynoamerykańskich. Liczna publiczność gorąco dopingowała swych ulubieńców, podziwiając dystyngowanego angielskiego walca, tango, foxtrota oraz ogniste tańce z Ameryki Południowej: sambę i rumbę. Komisja sędziowska w kategorii B powyżej 15 lat dwukrotnie nagrodziła trzecim miejscem – w kategoriach standard i latynoamerykańskiej -  tańczącą z numerem 149 parę Krzysztof Długozima - Klaudia Kukowska z KTT „AKAT” – aktualnych mistrzów województwa podlaskiego w tańcach standardowych.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi – mówi Klaudia Kukowska. – Trochę liczyliśmy na nagrodę, a są aż dwie. Nastawiamy się na te dwie kategorie: łacina i standard, kolejne podium bardzo nam się przyda. Tańczymy razem już prawie dwa lata, już się zgraliśmy i chcielibyśmy tańczyć razem jak najdłużej!
– Konkurencja była bardzo silna, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi – dodaje Krzysztof Długozima. – Staramy się rozwijać w każdej kategorii.
Nieco mniej szczęścia mieli równie utytułowani inni reprezentanci KTT „Akat”. Oznaczona numerem 157 para Dawid Zaniewski – Marcelina Mroczkowska  dwukrotnie uplasowała się tuż za podium.
– Dzisiejszy dzień był ukoronowaniem naszego weekendu z tańcem – podsumowuje Baczewski. – Łomżyńskie pary zaprezentowały się nieźle, zdobywając sporo nagród, w tym pierwsze miejsca w kategoriach E 12-13 lat i powyżej 15 lat oraz dwa trzecie miejsca w kategoriach latino i standard powyżej 15 lat w klasie B. Do tego do każdego z finałów zakwalifikowały się co najmniej dwie nasze pary. Dlatego jestem dumny z tego, że mamy aż tyle osób, które chcą się uczyć tańczyć, widzą w tańcu piękno i osiągają w nim takie rezultaty. Nie byłoby to jednak możliwe bez ciężkiej pracy, wsparcia przyjaciół, osób życzliwych i sponsorów.
– To już 16. edycja naszej imprezy i 6. gala tańca dziecięcego – ocenia Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury. – Urasta ona nie tylko do jednego z najbardziej efektownych działań tanecznych w Łomży, ale cieszy się też coraz większą popularnością ogólnopolską. Turniej można uznać za bardzo udany – chyba nawet najlepszy w jego historii. A wszystko to dzięki pracy od podstaw Magdaleny Pardo – Baczewskiej i Jacka Baczewskiego. Mamy w Łomży mnóstwo uzdolnionej tanecznie młodzieży, która mając takich trenerów uczy się tańca, osiąga efekty, dochodząc nawet do klasy A.

Wojciech Chamryk

Fot. Foto Partner

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę