Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Chcą ratować łomżyńskie gimnazjum nr 4

“Chcemy mieć tytuł “Szkoły z klasą” i dlatego będziemy zachowywać się z klasą” - mówią przedstawiciele Komitetu Obrony Gimnazjum nr 4 w Łomży. Komitet powstał 15 grudnia – 2 dni po tym, gdy nauczyciele i rodzice dowiedzieli się oficjalnie, że miasto przygotowuje projekt likwidacji gimnazjum od nowego roku szkolnego. Zamknięcie “czwórki” i wcielenie jej w struktury gimnazjum nr 3 – to autorski pomysł wiceprezydenta Łomży, Krzysztofa Choińskiego. “Jesteśmy rozgoryczeni, nie możemy ufać władzy” - mówią rodzice uczniów gimnazjum nr 4, którzy przystąpili do komitetu obrony szkoły. Jak twierdzą, wcześniej Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński obiecywał, że do 2009 roku gimnazjum na pewno istniało będzie.

Tymczasem wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński plan likwidacji gimnazjum nr 4 przy ul. Dwornej argumentuje m.in. względami ekonomicznymi. Zapewnił jednocześnie, że wszyscy nauczyciele szkoły znajdą pracę w Łomży, a uczniowie od września będą kształcić się w gimnazjum nr 3 przy ul. Marii Curie Skłodowskiej. Rodzice nie chcą o tym słyszeć. "Naszych dzieci nie da się przliczyć na pieniądze" - mówią.
Gimnazjum nr 4 w Łomży ma 21 nauczycieli i ponad 250 uczniów. Młodzież popiera działania komitetu, jak twierdzi, w szkole czuje się bezpiecznie.
Powołanie Komitetu Obrony Gimnazjum nr 4 poparła większość rodziców gimnazjalistów. Spośród nich wybrano 7 przedstawicieli. Na razie wysłali oni pismo do Urzędu Miejskiego w Łomży informujące o powołaniu komitetu i z prośbą o zaniechanie prac przez zespół roboczy powołany przez prezydenta Choińskiego do czasu podjęcia uchwały przez Radę Miasta. Pismo o swojej działalności wysłali także do Kuratorium Oświaty, jutro mają odwiedzić przewodniczącego Rady Miejskiej, w środę członkowie komitetu pojawią na posiedzeniu komisji oświaty, a potem chcą odwiedzić każdego radnego w mieście. “Podejmiemy wszystkie możliwe dozwolone prawem i dobrym obyczajem kroki, aby dotrzeć do osób, które podejmują decyzje, (...) bez walki się nie poddamy” – mówią rodzice i nauczyciele gimnazjum.
Budynek przy ul. Dwornej w Łomży - gdzie mieści się gimnazjum - był siedzibą szkół od 1919 roku.

zobacz też:
Likwidacja przez włączenie Gazeta Bezcenna

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę