Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Nawet przez 6 lat mogły okradać bankową kasę.

Policja zatrzymała 4 kasjerki jednego z łomżyńskich banków. Kobiety podejrzewane są o kradzież pieniędzy z kasy, od 1998 roku mogły przywłaszczyć sobie nawet kilkaset tysięcy złotych. Kasjerki cieszyły się dużym zaufaniem kierownictwa banku, stworzyły między sobą swoistą spółdzielnię – mówi komisarz Jacek Dobrzyński z biura prasowego podlaskiej policji. A kradły pieniądze bez spostrzeżenia, bo nie musiały codziennie rozliczać kasy – mówi Dobrzyński. "Część pieniędzy albo sobie wypłacały, albi wpłacały na swoje konta(...)gdy były kontrole, pożyczały sobie pieniądze, w ten sposób chroniły braki w kasie" - mówi kom. Dobrzyński.


Aby zatrzymać podejrzane, do Łomży przyjechali policjanci do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Po skontaktowaniu się z Prokuraturą Okręgową ustalili sposób zatrzymania kasjerek. Okazało się, że 2 panie przebywały w domu na zwolnieniu lekarskim, 2 kolejne były w pracy. Policja przeszukała ich mieszkania. Kobiety trafiły do łomżyńskiej policyjnej izby zatrzymań. Grozi im od 3 miesięcy od 5 lat pozbawienia wolności.
Policja ustala także, czy bezpośredni związek z kradzieżą pieniędzy ma samobójstwo jednego z pracowników tego banku. Mężczyzna targnął się na swoje życie wiosną tego roku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę