Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Skontrolować ZPORR

Najpierw samorządowcy z Zambrowa później posłowie Prawa i Sprawiedliwości, a teraz także posłowie z Platformy Obywatelskiej domagają się kontroli podziału środków ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w województwie podlaskim. Najwięcej zastrzeżeń posłów budzi odrzucenie przez zarządzające finansami programu władze województwa wniosku z Zambrowa. Samorząd tego miasta jako jedyny przedstawił projekt wykorzystania unijnej dotacji na stworzenie około 400 nowych miejsc pracy. Projekt choć najwyżej oceniony przez panel ekspertów został odrzucony przez tzw. Komitet Sterujący któremu przewodniczy marszałek województwa.


Władze Zambrowa twierdzą że takie działanie było bezprawne i odwołały się do Ministra Gospodarki. Protest zambrowian poparli parlamentarzyści. PiS zapowiedział złożenie wniosku o kontrole podziału funduszy ze ZPORR do Najwyższej Izby Kontroli, a PO chce aby kontroli tej dokonały instytucje unijne.
Przypomnijmy Zambrów chciał 6 milionów złotych na dokończenie remontu starej hali po Zamtexie. Na ten cel władze miasta wydały juz z własnego budżetu 2 i pół mln zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę