Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Wywóz chemikaliów ze Zbójnej

Do zakładu utylizacyjnego trafi dzisiaj pierwszy transport chemikaliów, które zalegają w starych bunkrach w gminie Zbójna. Ponad 20 ton toksycznych pestycydów zabierze do Dąbrowy Górniczej specjalnie wyczarterowana do tego celu ciężarówka. To właśnie w tym mieście funkcjonuje zakład, który podjął się zneutralizowania odpadów. Pojazd, który je tam zabierze jest specjalnie przystosowany do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Specjaliści z kieleckiej firmy geotechnicznej już dwa tygodnie oczyszczają poniemieckie bunkry, w których znajdują się chemikalia. Akcję oczyszczania mogilników była konieczna bo istniało zagrożenie przedostania się środków toksycznych do środowiska. Są to pestycydy, które prawdopodobnie były tam składowane na początku lat 60 i 70 – tych. Specjaliści szacują, że w jedenastu poniemieckich bunkrach może być ok 100 ton odpadów. Do tej pory w oczyszczono 4 takie obiekty, gddzie znajdowało się ponad 20 ton toksyn.Koszt utylizacji odpadów ocenia się na ponad pół miliona złotych. Większość pieniędzy przekazanych na zneutralizowanie chemikaliów przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę