Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

65 tysięcy świec chce rozprowadzić Caritas Diecezji Łomżyńskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ruszyła wczoraj – czyli tradycyjnie w 1-szą niedzielę Adwentu. Potrwa do Świąt Bożego Narodzenia. Przez ten czas wigilijne świece będą rozprowadzały głównie parafie. Trafiło do nich 55 tysięcy świec. Jak podkreśla dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Wojciech Zyśk, w tym do wyboru jest ich 5 rodzajów. Oprócz małej białej świecy można kupić także dużą niebieską kulę czy żółtą świecę w formie prostopadłościanu – każda opatrzona emblematem Caritas. Jedna świeca kosztuje od 4 do 10 złotych.

Dochód ze sprzedaży świec– jak mówi sama nazwa akcji – ma zostać przeznaczony na pomoc dzieciom, począwszy od dożywiania w świetlicach do organizacji letniego wypoczynku. 10 groszy ze sprzedaży świecy Caritas diecezjalna ma przesłać do Caritas Polska na pomoc dzieciom zza granicy.
10 tysięcy świec Caritas chce rozprowadzić samodzielnie – planuje organizację sprzedaży na ulicach po to – jak mówi dyrektor – aby pomóc mogli także ludzie, którzy nie chodzą do kościoła. O pozwolenie na publiczną sprzedaż organizacja stara się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – to akcja prowadzona co roku w czasie Adwentu przez Caritas Polska i oddziały diecezjalne. Łomżyńska Caritas w ubiegłym roku rozprowadziła 55 tysięcy świec. Dzięki pieniądzom udało się dofinansować m.in. kolonie dla ubogiej młodzieży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę