Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Sytuacja w szpitalu w Grajewie

Co zrobić, żeby poprawić sytuację finansową szpitala w Grajewie. Zastanawiają się pracownicy placówki. Związki zawodowe działające w szpitalu wystosowały list otwarty do starosty grajewskiego. Piszą w nim, że ze swojej strony zrobili wszystko, aby ratować szpital. Pracownicy wyrazili zgodę na obniżenie płacy o 7,5 procent, zawieszenie funduszu socjalnego, zrezygnowali też z ustawowej podwyżki od listopada 2003 roku i solidarnie podpisali ugody w sprawie ustawowych 203.

Henryka Jagielska ze Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia powiedziała, że teraz ruch należy do radnych powiatu.
Odbiorca listu - Starosta grajewski Jarosław Augustowski twierdzi, że zmiany w szpitalu w Grajewie są konieczne. Rozwiązań jest kilka.
Związkowcy ze szpitala mówią, że jedną z propozycji jest przekształcenie szpitala w Grajewie w spółkę. To budzi obawy pracowników, czy zmiany wpłyną na miejsca pracy. Starosta Jarosław Augustowski twierdzi, że o przyszłości placówki zdecydują radni. Rozmowy cały czas trwają. A inicjatywa zainteresowanych losem szpitala pracowników – to pozytywny objaw.
Szpital w Grajewie – mimo problemów finansowych - nie zamyka oddziałów. Ogranicza przyjęcia do przypadków wymagających natychmiastowej hospitalizacji. W działalności bieżącej placówka bilansuje się – „dzięki naszym wyrzeczeniom” – piszą w liście otwartym związki zawodowe.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę