Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Nielegalny Burmistrz Jedwabnego?

Wojewoda podlaski stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta i Gminy Jedwabne, mówiące o tym, że burmistrz Michał Chajewski gdy ostatecznie straci mandat burmistrza będzie sekretarzem gminy. Zdaniem wojewody i jego prawników uchwała jest nieważna, bo rada podjęła ją na wniosek burmistrza, który formalnie burmistrzem już nie był. Jak poinformowała Radio Nadzieja Lidia Stupak dyrektor wydziału nadzoru prawnego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego mandat burmistrza wygasł gdy uprawomocnił się wyrok skazujący go za jazdę samochodem po pijanemu. Burmistrz Michał Chajewski nie chciał tego komentować. Powiedział jedynie, że jest to jakieś totalne nieporozumienie.

Gdyby faktycznie nie był już burmistrzem, w Jedwabnem byłaby osoba wyznaczona przez premiera, która przejęłaby jego obowiązki. Póki co takiej osoby nie ma. Dodał, że decyzję wojewody traktuje jako szykany wobec niego za ujawnianie machlojek finansowych w jedwabieńskim samorządzie za poprzedniej kadencji.
Tymczasem dyrektor wydziału prawnego Urzędu Wojewódzkiego Lidia Stupak, nie potrafiła jednoznacznie stwierdzić, czy w takim i inne uchwały podejmowane na wniosek obecnego burmistrza przez Radę Miasta i Gminy Jedwabne są nieważne.
Na podjęte przez wojewodę rozstrzygnięcie nadzorcze unieważniające uchwałę samorządu Jedwabnego radzie przysługuje odwołanie do Sądu Administracyjnego. Burmistrz Michał Chajewski zapowiedział, że takowe odwołanie złoży także on sam.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę