Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Lekarze i NFZ

Wczoraj minął termin do którego lekarze rodzinni mieli składać wnioski do Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia o podpisanie z nim umów na leczenie pacjentów w przyszłym roku. Tradycja po woli się staje że terminy mijają a wniosków nie ma. Do wczoraj wnioski do Funduszu - w całym województwie - złożyło zaledwie 62 lekarzy, a pozostali – czyli jak szacuje NFZ około 170 lekarzy tego nie zrobiło. Niemniej jak podkreśla Grażyna Pawelec rzecznik prasowy podlaskiego Funduszu raczeni nie grozi nam sytuacja jak miała miejsce na początku 2004 roku, gdy gabinety lekarskie przez kilka dni były zamknięte, bo w tym roku konkursu nie ma.

Ofert na leczenie pacjentów nie złożyli lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim. To ¾ gabinetów lekarzy rodzinnych działających w województwie podlaskim. Nieoficjalnie mówi się że chcą o 60 groszy na pacjenta więcej niż jest to w tym roku.
Grażyna Pawelec dodaje, że tak naprawdę jest jeszcze czas i nawet gdy wnioski wpłyną w grudniu nic się nie stanie.
W przyszłym roku NFZety mają mieć więcej pieniędzy na leczenie pacjentów niż było to na ten rok. Niemniej lekarze rodzinni to kolejna grupa która chce od Fundusz podwyżek. Wcześniej twarde żądania około 10% podwyżki kontraktów przedstawili dyrektorzy stacji pogotowia. Także szpitale chcą więcej za leczenie pacjentów niż jest to teraz.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę