Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

"Zbuntowana" sesja

W mieście woda będzie droższa, a ścieki trochę tańsze – i to bez poparcia radnych. Podczas sesji odbyło się głosowania w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Radni zagłosowali solidarnie – wszyscy wstrzymali się od głosu. Zdaniem Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego – bunt radnych nie miał wpływu na kształt uchwały. Nowe taryfy za wodę i ścieki zostaną i tak wprowadzone. "Ta uchwała nakłada obowiązek tylko jeden - zatwierdzenie. Nie ma innej możliwości, rada nie ma prawa zaproponować innej wysokości taryf, a jeśli zaproponuje niższe, to w budżecie miasta muszą znaleźć się środki finansowe na dopłacenie dla spółki tej różnicy brakującej kosztów faktycznie występujących w spółce" - powiedział Radiu Nadzieja Prezydent Brzeziński.

Spółka, o której mowa, to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, które zaproponowało, aby cenę wody dla odbiorców indywidualnych podwyższyć o 6 groszy, a cenę ścieków obniżyć o 8 groszy za metr sześcienny. Oznacza to, że łączny koszt za wodę i ścieki będzie mniejszy na metrze sześciennym o 2 grosze w stosunku do obecnie obowiązujących cen.
Podczas sesji Radni debatowali też o lokalnych podatkach. Podjęli uchwałę, zgodnie z którą w 2005 roku wzrośnie podatek od nieruchomości płacony od każdego metra kw. powierzchni gruntów „pozostałych” czyli tych nie związanych z prowadzeniem działalności Za metr kwadratowy zapłacimy 16 gr – jest to podwyżka o 4 grosze na metrze. Prezydent proponował jeszcze wyższą stawkę, ale radni zaakceptowali wniosek radnego Szponarskiego.
Od nowego roku - zgodnie z decyzją radnych - wzrosną też podatki za ciężarówki i autobusy. Wzrost stawki podatkowej wynosi w tym wypadku 4%. W przyszłym roku będzie też o złotówkę droższe utrzymanie psa. Stawka podatku za czworonoga trzymanego w bloku to 51 zł i 41zł za psa trzymanego w domku jednorodzinnym.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę