niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Dzieci z Łomży poczekają na nowe place zabaw

W wakacje na placach zabaw przy każdym z dziewięciu miejskich przedszkoli miały stanąć nowoczesne zestawy zabawowe. Miały być w nich m.in. zjeżdżalnia, mostek linowy, sklepik i rura strażacka... Wszystko przystosowane dla małych dzieci. Niestety do dziś tych zabawek przy przedszkolach nie ma, i nie wiadomo kiedy będą.

Przy każdym z dziewięciu samorządowych przedszkoli miały pojawić się takie same zestawy zabawowe.  Komplet miał składać się z wieży z dachem i bez dachu, ścianki alpinistycznej   pochyłej, mostku linowego, trapu wejściowego, sklepiku, balkoniku, zjeżdżalni i rury strażackiej. Aby kupić zestawy ratusz ogłosił dwa przetargi. Pierwszy -  1 lipca z terminem realizacji do 31 sierpnia. Przetarg ten został jednak unieważniony, i 20 lipca ogłoszono nowy. Zgodnie z nim place miały być przy przedszkolach do połowy września. I choć termin składania ofert minął na samym początku sierpnia do tej pory nie wiadomo – przynajmniej oficjalnie – czym o się zakończył, czyli czy ktoś go wygrał. Rozstrzygnięcia przetargu nie ma w BIP, a wysłane do biura prasowego ratusza pytania w tej sprawie od piątkowego poranka pozostają bez odpowiedzi... 
Faktem jest natomiast, że nowych placów zabaw przy przedszkolach dziś – na dwa dni przed początkiem nowego roku szkolnego i przedszkolnego nie ma... W poszczególnych  przedszkolach nikt nie wie też kiedy można się tych zabawek spodziewać.

Dodajmy, że na zakup nowoczesnych wielofunkcyjnych zabawek dla przedszkoli w budżecie miasta zapisano 200 tys zł. Pieniądze w całości pochodzą z dochodów własnych samorządu.


Nowoczesnych placów zabaw nie będzie także przy łomżyńskich podstawówkach w których od 1 września naukę rozpocznie ponad 200 sześciolatków. To przede wszystkim dzieci, które tu będą przechodziły obowiązkowe przygotowanie przedszkolne czy tzw. „zerówkę”. Pieniądze na place zabaw przynajmniej teoretycznie są zapisane w rządowym programie „Radosna szkoła”. Dzięki niemu w tym roku w województwie podlaskim ma zostać wybudowanych lub zmodernizowanych 57 placów zabaw, ale niestety nie w Łomży. Z Łomży wniosków takich nie było. Były wnioski o przyznanie dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkołach i w sumie na ten cel sześć szkół otrzymało z programu po 12 tys. zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0