Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Dzieci z Łomży poczekają na nowe place zabaw

W wakacje na placach zabaw przy każdym z dziewięciu miejskich przedszkoli miały stanąć nowoczesne zestawy zabawowe. Miały być w nich m.in. zjeżdżalnia, mostek linowy, sklepik i rura strażacka... Wszystko przystosowane dla małych dzieci. Niestety do dziś tych zabawek przy przedszkolach nie ma, i nie wiadomo kiedy będą.

Przy każdym z dziewięciu samorządowych przedszkoli miały pojawić się takie same zestawy zabawowe.  Komplet miał składać się z wieży z dachem i bez dachu, ścianki alpinistycznej   pochyłej, mostku linowego, trapu wejściowego, sklepiku, balkoniku, zjeżdżalni i rury strażackiej. Aby kupić zestawy ratusz ogłosił dwa przetargi. Pierwszy -  1 lipca z terminem realizacji do 31 sierpnia. Przetarg ten został jednak unieważniony, i 20 lipca ogłoszono nowy. Zgodnie z nim place miały być przy przedszkolach do połowy września. I choć termin składania ofert minął na samym początku sierpnia do tej pory nie wiadomo – przynajmniej oficjalnie – czym o się zakończył, czyli czy ktoś go wygrał. Rozstrzygnięcia przetargu nie ma w BIP, a wysłane do biura prasowego ratusza pytania w tej sprawie od piątkowego poranka pozostają bez odpowiedzi... 
Faktem jest natomiast, że nowych placów zabaw przy przedszkolach dziś – na dwa dni przed początkiem nowego roku szkolnego i przedszkolnego nie ma... W poszczególnych  przedszkolach nikt nie wie też kiedy można się tych zabawek spodziewać.

Dodajmy, że na zakup nowoczesnych wielofunkcyjnych zabawek dla przedszkoli w budżecie miasta zapisano 200 tys zł. Pieniądze w całości pochodzą z dochodów własnych samorządu.


Nowoczesnych placów zabaw nie będzie także przy łomżyńskich podstawówkach w których od 1 września naukę rozpocznie ponad 200 sześciolatków. To przede wszystkim dzieci, które tu będą przechodziły obowiązkowe przygotowanie przedszkolne czy tzw. „zerówkę”. Pieniądze na place zabaw przynajmniej teoretycznie są zapisane w rządowym programie „Radosna szkoła”. Dzięki niemu w tym roku w województwie podlaskim ma zostać wybudowanych lub zmodernizowanych 57 placów zabaw, ale niestety nie w Łomży. Z Łomży wniosków takich nie było. Były wnioski o przyznanie dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkołach i w sumie na ten cel sześć szkół otrzymało z programu po 12 tys. zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę