Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Uczniowie zbierają „górę grosza”.

Akcja odbywa się po raz 5 z inicjatywy Towarzystwa Nasz Dom i skierowana jest do szkół w całej Polsce. Celem zbiórki jest pomoc rodzinnym domom dziecka. Szkoły, które w przeliczeniu na jednego ucznia zbiorą najwięcej pieniędzy, otrzymają nagrody. W Łomży do akcji „góra grosza” przystapili m.in. uczniowie Gimnazjum nr 8 w Łomży. Choć należy wrzucać monety od 1 do 50 groszy – to zdarzają się bardziej hojni uczniowie.

Samorząd szkolny rozwiesił plakaty a uczniom rozdał informatory – jaki jest cel akcji. Małgorzata Oleksy opiekun samorządu twierdzi, że każdy wie – po co zbierana jest „Góra grosza”.
W ubiegłym roku w województwie podlaskim pieniądze zbierało 330 szkół, wspólna podlaska „góra grosza” warta była prawie 61 tysięcy złotych. Z roku na rok akcja w Polsce spotyka się z coraz większą przychylnością – mówi Elżbieta Czerwińska z Towarzystwa Nasz Dom.
W tym roku zebrane środki Towarzystwo Nasz Dom chce przeznaczyć na pomoc w przekształceniu dużych domów dziecka, w których przebywa około 100 dzieci, w domy mniejsze, maksymalnie 30-osobowe. Część funduszy trafi na odbudowę zniszczonego przez pożar Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie. Finał akcji odbędzie 27 listopada w Warszawie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę