Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Stypendia nie dla wszystkich

Miały być powszechne, a będą tylko dla nielicznych. Mowa o stypendiach dla uczniów i studentów z ubogich rodzin. Jeszcze w poniedziałek Prezydent Aleksander Kwaśniewski mówił, że jest to niebywała pomoc dla tych rodzin, a cały program stypendialny wpisywał w zintegrowany system pomocy Unii w przeobrażeniach na polskiej wsi. Tymczasem okazuje się, że tylko kilkunastu uczniów i studentów z terenu powiatu łomżyńskiego może liczyć na nie, mimo, że ustalone przez rząd kryterium dochodowości spełnia i wnioski złożyło około 300 osób.

Pieniędzy jest za mało, a tych którzy oczekują pomocy zbyt wielu – mówi Anna Archacka naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia starostwa powiatowego i dodaje, że w takim wypadku nie ma sensu dzielenia kwoty dla wszystkich chętnych bo wówczas wychodzi po kilkadziesiąt złotych – a to żadna pomoc.
Stypendia miały być we wrześniu, być może będą już w listopadzie ale póki co z Urzędu Marszałkowskiego nie ma jeszcze oficjalnych wyników konkursu dla samorządów.
Przypomnijmy, że wysokość stypendiów zgodnie z założeniami miała wynieść 250 złotych w przypadku uczniów i 350 w przypadku studentów. Nie wszędzie tak jednak będzie niektóre samorządy zdecydowały, że pieniądze dostaną wszyscy chętni, ale wówczas będzie to poniżej 50 złotych miesięcznie na osobę.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę