Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

85 lat "Drzewnej" w Łomży

300 osób z Polski i zagranicy przyjechało do Łomży – a dokładnie do łomżyńskiej Szkoły Drzewnej. Placówka świętuje 85-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowała zjazd absolwentów. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w łomżyńskiej Katedrze, Mszy przewodniczył Biskup Stanisław Stefanek. Biskup podkreślił znaczenie szkoły drzewnej i rolę, jaką placówka może jeszcze spełnić w łomżyńskiej oświacie.

Gościem spotkania był Minister Edukacji Narodowej, Mirosław Sawicki. Przybyłych witała dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych nr 9 w Łomży, Jolanta Pietrzykowska. Dumna z 85-ciu lat istnienia placówki przypominała początki jej funkcjonowania.
Po Mszy Świętej absolwenci i zaproszeni goście spotkali się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Był czas na poznanie się lub też odszukanie swojego rocznika. Okazało, że na zjazd przyjechały także absolwentki „Drzewnej”. Z jedną z nich rozmawiał Mariusz Rytel.
Szkołę drzewną w Łomży ukończyło już około 4 tysięcy osób. Uroczystości jubileuszowe
potrwają do jutra. Jeszcze dzisiaj około godz. 15-00 ma odbyć się uroczyste otwarcie pracowni komputerowej, podarowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wieczorem absolwenci bawić się będą na specjalnym Balu w II LO w Łomży.
Jutro przygotowano wycieczkę autokarową po mieście i spotkania w warsztatach szkolnych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę