Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Dodatkowe 256 tys. zł dla łomżyńskiego szpitala

Białostocki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia podzielił pomiędzy szpitale dodatkowe pieniądze jakie otrzymał z centrali. Do dyspozycji było 6 mln 750 tysięcy. Wydawać by się mogło że to dużo, ale kwota jest o wiele za niska na zaspokojenie potrzeb służby zdrowia. Przyznają to nawet w Funduszu, który postanowił, że w 100 proc. pokryje jedynie nadwykonania za pierwsze półrocze na oddziałach intensywnej terapii. W przypadku pozostałych szpitalnych oddziałów NFZ zapłaci tylko 15,5 proc. ich ceny.

Po przeliczeniu okazało się, że dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży dodatkowa kwota to 256 tys. zł. Marian Jaszewski dyrektor Szpitala twierdzi, że takie pieniądz nie są w stanie poprawić sytuacji żadnej placówki..
Dodajmy, że łomżyński szpital ma 8 milionów długu, którego termin spłacenia już minął.
Z podzielonej przez białostocki oddział NFZ puli pieniędzy na szpitale wojewódzkie przypadło ¼ kwoty. 2 miliony 700 tysięcy złotych ma natomiast trafić do jedenastu szpitali powiatowych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę