Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Łomży otwarta

Lepsza diagnostyka zmian zwyrodnieniowych, dyskopatii czy chorób stawów możliwa jest w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. W placówce otwarto Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Aparatura ma służyć wszystkim pacjentom, ale zwłaszcza tym, którzy cierpią na schorzenia układu kostnego i stawowego. Dzięki badaniu rezonansem możliwa jest także niemal bezbłędna diagnoza stwardnienie rozsianego. To pierwsze takie urządzenie i pierwsza Pracownia Rezonansu Magnetycznego w byłym województwie łomżyńskim.

Placówkę uruchomiło w Łomży Centrum Teleradiologii Enel-Med z Warszawy. Jak mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Marian Jaszewski, “firma świadczy szerokie usługi medyczne, ale w ostatnim okresie zdecydowała się na działalność typu radiologicznego - chodzi głównie o tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny. W związku z tym, że rezonans w Szpitalu Klinicznym w Białymstoku ciągle się psuł, bo jest to sprzęt, który ma już ponad 7 lat, często nasi pacjenci nie mieli dostępu do tego badania(...) W ubiegłym roku podpisaliśmy umowę z firmą Enel-Med, dzięki której badania wykonywane były w Warszawie” - powiedział dyr Jaszewski. Koszty dowozu pacjenta były jednak za wysokie, szpital zaprosił więc firmę do siebie. Ta obejrzała szpital i zaproponowała wstawienie rezonansu do placówki.
Aparat jest własnością Enel-Med-u, który dzierżawi szpitalne pomieszczenia, w Pracowni pracuje około 12 osób – techników radiologów i lekarzy. Część badań wysyłana jest drogą komputerową do Warszawy, gdzie jest opisywana przez specjalistów – jak mówi Jaszewski – wysokiego szczebla.
Rezonans w Łomży działa od godz. 8 do 18 , w dni świąteczne od 9 do 13, ale w razie potrzeby, jest możliwość przedłużenia pracy placówki.
Najbliższe Pracownie Rezonansu Magnetycznego działają w Białymstoku, Olsztynie i Warszawie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę