Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Kolejna pomoc Łomży dla Ukrainy

Łomżyński Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska przekazał samorządowcom z Nowogradu Wołyńskiego 2 autobusy. Pojazdy użytkowane były wcześniej przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Są już dość wiekowe, w mieście bezużyteczne, - autobus MPK liczy już 15 lat, „ale Polakom ze wschodu nawet takie autobudy bardzo się przydadzą” – mówili obecni w Łomży przedstawiciele rejonu Nowograd Wołyński. Dzisiaj delagacja z Nowogradu Wołyńskiego pojedzie do domu razem z autobusami. To kolejna pomoc dla ukraińskiej polonii, którą zorganizował łomżyński oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Na początku żniw mieszkańcy Nowogradu dostali kombajn.


Hanka Gałązka prezes stowarzyszenia poszukuje kolejnych maszyn, które można byłoby przekazać Polakom na wschodzie. Większość z nich prace polowe wykonuje samodzielnie.
Potrzeby są ogromne – także w szkolnictwie. W szkole w rejonie Nowograd Wołyński jest tylko 1 komputer – także przekazany przez łomżyńską Wspólnotę Polską. Dzieciom brakuje podręczników i przyborów szkolnych. W październiku na Ukrainę ma pojechać delegacja z Łomży. Także lokalnych samorządowców.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę