Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Trudna sytuacja w Kuchni Caritas

Główne zdjęcie
Kuchnia Caritas w Łomży

Kuchnia Caritas w Łomży przeżywa prawdziwe oblężenie. Liczba osób, którzy przychodzą na ciepły posiłek, drastycznie wzrosła. O ile jeszcze niedawno zupę z „wkładką” jadło w Kuchni Caritas 300 osób, teraz jest nawet o 200 więcej. Wydawanie każdego dnia pół tysiąca obiadów staje się coraz trudniejsze. Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Andrzej Mikucki, prosi o wsparcie.

W porannej Rozmowie Radia Nadzieja dyrektor Caritas mówił, że coraz bardziej organizacja odczuwa światowy kryzys. Wiele osób, także w regionie, traci pracę i zaczyna przychodzić po pomoc. Kuchnia Caritas ledwo wiąże koniec z końcem. - Nie wiem, jak sobie poradzimy - mówił ks. Mikucki.

Wymienił dwie głównie przyczyny większego ruchu w jadłodajni: po pierwsze rosnąca bieda, po drugie – na zupę przychodzą ci, którzy w ubiegłym roku wysyłani byli na bezpłatne obiady przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży. Mówią, że teraz MOPS im obiadów nie finansuje. Dlaczego? - Trwa dopiero procedura pozyskiwania środków w ramach rządowego programu dożywiania – poinformowała nas dyrektor MOPS-u, Anna Fabin. W ubiegłym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży skierował na bezpłatne obiady, w ramach programu dożywiania, 1625 osób. Ponadto 110 mieszkańców miasta jadło posiłki dofinansowane przez samorząd Łomży w Klubie Seniora. Nie jest wykluczone, że większość tych osób przychodzi teraz do Kuchni Caritas, stąd drastyczny wzrost korzystających z posiłków.

Dyrektor Caritas, ks. Andrzej Mikucki, prosi o pomoc hurtowników i sponsorów w zakupie żywności. Apeluje też do diecezjan o przekazywanie 1% podatku na Caritas Bliźnim. Nr KRS 0000269678


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę