Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Zalesiać - ale gdzie?

Ani jeden wniosek o zalesienie nie trafił do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podlaskim. Choć akcja trwa od 1 września, to zainteresowanie nią rolników jest małe. Powód jest prosty – dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji mówi, że teren do zalesienia musi być wyznaczony do tego celu na planie zagospodarowania przestrzennego gminy. Okazuje się jednak, że aktualne plany ma znikoma część terenu Podlasia – jak mówi dyrektor Wojciech Szczepkowski, zaledwie około 10 procent powierzchni województwa posiada aktualne opracowania.

Gdzie rolnik może dowiedzieć się, czy teren, który chciałby "zalesić" znajduje się na planie zagospodarowania przestrzennego i czy gmina wogóle ma taki plan? "W samej gminie" - mówi dyrektor Szczepkowski. Aby złożyć wniosek trzeba się więc nachodzić, a później posiedzieć przy wypełnieniu formularza - jeżeli to się powiedzie - jednorazowo można dostać od państwa nawet do 5 tysięcy 900 złotych za hektar posadzonego "lasu". Przez kolejne pięć lat będą dostawać tak zwane premie pielęgnacyjne, a później premie zalesieniowe.
Wnioski o zalesienie można składać do końca roku w Biurach powiatowych ARiMR, w kolejnych latach termin będzie krótszy – od 1 czerwca do 15 lipca.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę