Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

"Piwskowanie" w modzie.

Początek roku szkolnego to dobra okazja aby „napić się piwa” - tak zapewne uważa wielu. Okazuje się że coraz większą plagą staje się spożywanie alkoholu przez nieletnich. Zenon Malinowski przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży podkreśla, że powszechna jest moda na „piwskowanie” wśród uczniów szkół. Działająca w Łomży antyalkoholowa komisja w tym roku skontrolowała 33 punkty sprzedaży alkoholu. Oficjalnie udało jej się złapać tylko jednego sprzedawcę, który sprzedawał alkohol nieletnim. W jednym przypadku stwierdzono też sprzedaż alkoholu bez zezwolenia. Okazuje się jednak, że nic właścicielowi nie można zrobić - prokuratura ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu postępowanie w tej sprawie umorzyła.

Poza tym w kraju jest powszechne przyzwolenie na popijanie alkoholu przez młodzież i nikt tak naprawdę tego nie ściga - mówi Malinowski.
Przewodniczący Komisji antyalkoholowej podkreśla i przypomina że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, a ci którzy się go dopuszczają poza karą wymierzoną przez sąd, mogą stracić także koncesje na handel alkoholem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę