Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Marszałek podlaskiego nagradza łomżyniaków

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek wręcza "stypendium" Kacprowi Zientalskiemu z Łomży (fot. Aldona Zientalska)

- Ziemia Łomżyńska jest kopalnią talentów i może być dumna z wszechstronnie uzdolnionych dzieci, które Pan Bóg tak hojnie obdarował – powiedziała Helena Marcinkiewicz, inspektor w departamencie kultury i dziedzictwa narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. - I ja też jestem dumna razem z Wami! Powodem pochwały stał się fakt, że ośmioro uczniów łomżyńskich szkół otrzymało w poniedziałek, 12 stycznia A.D. 2009 certyfikaty od marszałka podlaskiego o przyznaniu stypendiów za twórczość artystyczną na rok 2009. Wicemarszałek ds. kultury Jacek Piorunek wręczył je łącznie 30 stypendystom, głównie z Białegostoku, Łomży i Suwałk.

Łomżyńscy laureaci stypendiów marszałka
Łomżyńscy laureaci stypendiów marszałka
Roczne stypendia w wysokości 250 zł miesięcznie otrzymało troje uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży: Aleksandra Julia Rogińska, Dawid Dąbrowski i Bartosz Lewiarz; dwoje tancerzy – Kacper Konrad Zientalski z Crazy Twisting Group i Urszula Kadłubowska z klubu Akat; dwie plastyczki – Edyta Kowalewska i Paulina Krajewska z Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz wokalistka Monika Szymańska z grupy wokalnej eMDeK. Każdy ze stypendystów ma liczne osiągnięcia i na polu nauki, i na polu pasji, której przez lata się poświęca, zatem o każdym słów kilka.
Aleksandra Julia Rogińska (lat 12) jest uczennicą w klasie fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży. Miała na koniec roku szkolnego średnią ocen 6, 0. Zwyciężyła w Konkursie Wykonawczym Utworów Witolda Lutosławskiego i zdobyła drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna.
Dawid Dąbrowski (lat 9) jest uczniem PSM I i II st. Śpiewa w Studio Piosenki PopArt, z którym koncertował, m.in., na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystąpił w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola”.
Bartosz Lewiarz (lat 17) mieszka w Piątnicy, uczy się w PSM II st. w Łomży w klasie instrumentów perkusyjnych. Śpiewa i gra w zespole Rodzeństwo Lewiarz, który zdobył pierwsze miejsce na V Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym w Białymstoku 2008, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej Familia-Tczew w 2003 roku i pierwsze miejsce festiwalu w roku 2005.
Kacper Konrad Zientalski (lat 12) jest wychowankiem Marka Kisiela w breakdance'owej Crazy Twisting Group, działającej przy Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Wytańczył pierwsze miejsce na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego w kategorii breakdance.
Urszula Kadłubowska (lat 13) od stycznia 2003 r.  trenuje w Klubie Tańca Towarzyskiego Akat przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Ze swoim  partnerem Mateuszem Kozikowskim osiągnęła klasę taneczną D w grupie wiekowej 12-13 lat w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Razem zdobyli drugie miejsce w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Pisza i drugie miejsce na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Mistrzostwo Miasta Ełk.
Edyta Kowalewska (lat 17) mieszka w Piszu, zaś uczy się w Liceum Plastycznym w Łomży. Do jej największych sukcesów należy trzecia nagroda XII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży, na którym była najmłodszą nagrodzoną w swojej kategorii wiekowej. Paulina Krajewska (lat 17), rodem z Zambrowa, także uczy się w łomżyńskim „Plastyku”. Zdobyła pierwszą  nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pocztówka Wielkanocna” na V Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym.
Monika Szymańska (lat 17) śpiewa od 2007 r. w grupie wokalnej eMDeK Magdy Sinoff w MDK-DŚT w Łomży. Wyśpiewała, m.in. solo pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni „Pamięci Jan Pawła II”, zaś zgrupą eMDeK zwyciężyła w diecezjalnym w I Festiwalu Pieśni Maryjnej w Wąsewie..
Gratulujemy!!!!

Mirosław R. Derewońko

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę