Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Rezonans magnetyczny w Łomży

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Łomży zakończyły się prace związane z instalacją drugiego w Województwie Podlaskim rezonansu magnetycznego - urządzenia do przeprowadzania najnowocześniejszych badań diagnostyki obrazkowej. Co ciekawe warte około 3 milionów złotych urządzenie wstawiła tu prywatna firma z Warszawy. Jak podkreśla dyrektor Szpitala Marian Jaszewski - współpraca z prywatną firmą była jedyną szansą na pozyskanie tak kosztownego i niezbędnego sprzętu dla Łomży. Dyrektor dodaje, że na takiej współpracy zarobi też Szpital: przede wszystkim nie trzeba będzie dowozić pacjentów na kosztowne – warte około 350 złotych badania do Białegostoku czy Warszawy.

Łomżyński aparat już działa. W tej chwili są przeprowadzane tzw. badania próbne, a od pierwszego września będą to już badania właściwe. Badania, dzięki tak zwanemu “telemostowie” będą odczytywane i oceniane przez specjalistów – profesorów zatrudnionych w firmie Enel-med z Warszawy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę