Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Uwaga na balkony!

Mieszkańcy ulicy Dmowskiego w Łomży nie wierzą własnym oczom. W jednym z bloków oderwała się część balkonu. „Tego nie można było przewidzieć” - mówi inspektor nadzoru budowalnego w Łomży, Lech Skała. Stan techniczny balkonów w tym bloku był nie najlepszy, ale tego – że spadnie – nikt się nie spodziewał. Stan techniczny budynków mieszkalnych zarządca powinien sprawdzać raz w roku, a raz na 5 lat powinien przeprowadzać kontrole kompleksowe. I tak robiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. "MPGKiM wykazywało, że stan balkonów jest niedostateczny, że są ubytki w tynkach, natomiast nic nie wskazywało nato, że są zagrożenia ze względu na konstrukcję" - mówi inspektor Lech Skała.

A jednak balkon spadł - dokładnie przy ul. Dmowskiego 4. Wstępnie mówi się, że przyczyną mogła być korozja elementów konstrukcji stalowej, która spowodowała oderwanie się płyty od ściany nośniej. Prawdziwą przyczynę ustalą jednak rzeczoznawcy – zarządca ma miesiąc na wydanie ekspertyzy, która oprócz przyczyn, ma określić, czy bezpieczne jest użytkowanie pozostałych balkonów w tym budynku. Póki co mieszkańcy ulicy Dmowskiego zostali uczuleni, że balkony nie muszą – ale mogą się oberwać. Na klatkach schodowych pojawiły się ogłoszenia, aby z balkonów korzystać tylko w razie konieczności.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę