Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Gimnazjalisto! Sprawdź, czy jesteś omnibusem!

Główne zdjęcie
Jerzy Łuba dyrektor I LO w Łomży

- Zapraszam wszystkich gimnazjalistów z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego do sprawdzenia swoich sił w naszej Lidze Naukowej i poznania ciekawych rówieśników z innych gimnazjów - zachęca dyr. Jerzy Łuba z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, które ze Stowarzyszeniem na Rzecz Uzdolnionych Ziemi Łomżyńskiej Omnibus po raz trzeci organizuje aż pięć konkursów: matematyczny, przyrodniczy (obejmuje fizykę biologię, geografię i chemię), humanistyczny (język polski, historia), języka angielskiego i języka niemieckiego. - Uczestnik bezpłatnej Ligi Naukowej nie musi wychodzić z domu. Wystarczy, że rozwiąże któreś z zadań, zamieszczonych na stronie internetowej.

W rzeczywistości Liga Naukowa ma trzy etapy: dwie serie zadań uczeń rozwiązuje w domu, zaś najlepsi wezmą udział w finale w I LO w Łomży. Zostało jeszcze sporo czasu do namysłu, bo rozwiązania pierwszej serii należy nadsyłać do 17 listopada 2008 r.; serii drugiej – do 5 stycznia 2009 r., a finał dopiero w marcu 2009 r.
Pierwsze zadania są już zamieszczone na:  www.1lo.lomza.info/omnibus. Gimnazjalista może wziąć udział w jednym konkursie i nie musi rozwiązać wszystkich zadań, jednak – jeśli chce sprawdzić, czy istotnie jest omnibusem – powinien zerknąć na zadania z pozostałych dziedzin.
Po pierwszym etapie Ligi Naukowej organizatorzy zaproszą uczestników na również bezpłatne sobotnie zajęcia i konsultacje z przedmiotów konkursowych, prowadzone przez pracowników naukowych i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w I LO w Łomży. Laureaci Ligi Naukowej otrzymają cenne nagrody rzeczowe i będą mieć preferencje przy naborze do tego renomowanego liceum.
- Zależy nam, aby gimnazjaliści Łomży i Ziemi Łomżyńskiej pogłębiali zainteresowania, a szczególnie uzdolnieni zostali objęci opieką naukową – dodaje dyr. Jerzy Łuba. - Będą mieli z tego pożytek nie tylko w szkole, ale na całe życie.  Liga Naukowa: www.1lo.lomza.info/omnibus

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę