Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Chcemy lepszej opieki lekarskiej i większych emerytur – tak zgodnie mówią ludzie starsi. O swoje prawa i godne miejsce na ziemi walczą od lat. Bardziej dobitnie o swoich potrzebach przypominają właśnie 1 października, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora. Potrzeby starszych ludzi dobrze zna prezes Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży, Jan Lisiecki. Jego zdaniem, największym problemem z jakim borykają się seniorzy jest trudny dostęp do opieki lekarskiej. - Żeby się leczyć, trzeba mieć końskie zdrowie, a nam niestety go brakuje – mówi Lisiecki.

Drugim problemem dla starszych ludzi są zbyt niskie emerytury, kolejnym – ich miejsce w społeczeństwie. Jan Lisiecki ze wzruszeniem wspomina rodziny wielopokoleniowe, gdzie to właśnie dziadkowie byli głównymi osobami w rodzinie. Teraz z szacunkiem wobec starszych bywa różnie...
O ludziach starszych nie zapomina Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Łomżyński oddział związku przekazuje najbiedniejszym pieniądze ze składek na zakup lekarstw. Do potrzebujących seniorów trafiło już ok. 12 ton produktów żywnościowych. - Żyjemy, pomagamy, rozwijamy się i oby tak dalej – mówi prezes Lisiecki.
Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży liczy około 1 tys. członków. 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Na świecie obchodzony jest on od 1991 roku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę