Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Szansa przedszkolnej nauki dla dzieci z terenów wiejskich.

W Konarzycach, Kupiskach Nowych i Wygodzie ruszają Gminne Ośrodki Edukacji Przedszkolnej. Uruchamia je Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Łomży dzięki środkom pozyskanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ośrodki przedszkolne powstają przy wiejskich szkołach. Na zajęcia będą mogły przychodzić dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Zarówno w Konarzycach, jak i Kupiskach i Wygodzie nie ma przedszkoli, przy tamtejszych szkołach działają tylko zerówki. Dlatego, w ramach wyrównywania szans edukacyjnych, stowarzyszenie umożliwiło miejscowym dzieciom wspólną naukę i zabawę. - Chętnych nie brakuje – mówi prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Grażyna Kowalewska. Nabór kończy się w piątek, a w poniedziałek powinna być już gotowa lista przyjętych na zajęcia.

5-ciogodzinny pobyt dziecka w ośrodku przedszkolnym będzie bezpłatny. Ze środków unijnych pokryte zostaną wszystkie koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem ośrodków, w tym wynagrodzenie nauczycieli, wyposażenie sal oraz zakup książek i przyborów dla dzieci.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom istnieje od 2002 roku. Powstało przy Publicznym Przedszkolu nr 14 w Łomży. Po raz pierwszy wygrało konkurs (w ramach program Kapitał Ludzki) na prowadzenie ośrodków edukacji przedszkolnej. Prowadzić je będzie od października do czerwca. W ubiegłym roku taką bezpłatną edukację dzieciom ze wsi zapewniało Stowarzyszenie Edukator w Łomży. Placówki prowadziło m.in. w Konarzycach i Podgórzu. Tym razem jednak nie przeszło wymagań konkursowych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę