Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Dobiega końca peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji łomżyńskiej

Od 29 marca obraz nawiedzał parafie diecezji. Obecnie gości w ostatnim dekanacie – łomżyńskim św. Michała Archanioła. W poniedziałek 29 września obraz wróci do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. To było kilka miesięcy wędrówki po parafiach i modlitwy diecezjan o owoce peregrynacji. „Podjęte zostały wielostronne starania organizacyjne i systematyczne głoszenie nauki o Bożym Miłosierdziu. Zorganizowano wydania tekstów liturgicznych, pomocy do katechezy i posługi słowa na ambonie, organizowano dni skupienia w kolejnych parafiach” - napisał w specjalnym liście na zakończenie peregrynacji bp łomżyński Stanisław Stefanek.

Pasterz przypomniał, że poprzez nawiedziny obrazu „zostaliśmy zaproszeni do pełniejszego udziału w tajemnicy Bożej Miłości” oraz „otrzymaliśmy zadanie głoszenia Ewangelii”. Bp Stefanek zaznaczył, że głoszenie orędzia ewangelicznego w programie diecezjalnym powiązane jest z przyszłoroczną rocznicą tysiąclecia śmierci świętego Brunona z Kwerfurtu.

Obraz Jezusa Miłosiernego z łomżyńskiego sanktuarium pielgrzymował po diecezji od 29 marca. Jako pierwsi powitali go wierni dekanatu wyszkowskiego. Dziś (niedziela 21 września) obraz gości w łomżyńskiej parafii Bożego Ciała, jutro powitają go wierni parafii Krzyża św. Na trasie peregrynacji znajdą się jeszcze parafie św. Andrzeja Boboli i Matki Boskiej Bolesnej, następnie Wyższe Seminarium Duchowne, Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP, Kościół Sióstr Benedyktynek oraz w niedzielę 28 września łomżyńska katedra. Zakończenie peregrynacji nastąpi w poniedziałek 29 września. Obraz Jezusa Miłosiernego procesjonalnie zostanie przeniesiony do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę