Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Kolejne Gminne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - czyli „czym skorupka za młodu...”

Dzieci coraz więcej będą wiedzieć o drogowym bezpieczeństwie. A to za sprawą kolejnego Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w regionie łomżyńskim. 12. taka placówka rusza w Zakrzewie Starym gm. Zambrów. Uruchamia ją Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży wraz z tamtejszym samorządem.


Centrum ma być wyposażone w materiały dydaktyczne oraz pojazdy do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową i motorowerową. Uczniowie szkół w gminie będą uczyć się zasad ruchu drogowego zarówno w teorii jak i w praktyce – mówi dyrektor WORD-u, Mirosław Oliferuk. W Gminnym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Zakrzewie z dziećmi pracował będzie nauczyciel wychowania komunikacyjnego. - Każda klasa będzie miała raz w tygodniu zajęcia z wychowania komunikacyjnego, o to dba wójt, będzie to oddzielny przedmiot, który będzie przygotowywał dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym - powiedział nam Mirosław Oliferuk.

A dzieciom wiedza ta się bardzo przyda, bowiem najmniej bezpiecznie jeżdżą właśnie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Młodym kierowcom często towarzyszy brawura. - Ci, którzy nie mieli do czynienia z tą wiedzą, których nie przygotowano do bezpiecznego poruszania się po drodze, są najczęstszymi sprawcami wypadków - mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. I dlatego WORD, w myśl zasady "czym skorupka za młodu..." organizuje drogową edukację dla dzieci.

12. Gminne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstało w pomieszczeniach przy szkole w Zakrzewie Starym gm. Zambrów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę