Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Spotkały się sołtyski

O tym, że kobieta może rządzić, i to bardzo dobrze, przekonana jest Danuta Komorowska. Sołtyska Chomentowa gm. Śniadowo władzę pełni od 10 lat. Jak mówi, jest bardzo aktywna i lubiana przez mieszkańców.

Czas jest właśnie największym sprzymierzeńcem kobiet – sołtysów. Choć mają pod opieką dom, to nie brakuje im zapału do sołtysowania. - Plusem pań sprawujących funkcję sołtysów jest większe – niż u panów - zaangażowanie, chęć wprowadzania zmian i większy zapał organizacyjny – wymienia starosta łomżyński, Krzysztof Kozicki.

Czy bycie żoną, matką, gospodynią domową i jednocześnie sołtyską jest trudne?

Teraz sołtyski będą miały jeszcze więcej wiary w siebie i swoje możliwości. Ma im w tym pomóc szkolenie „Aktywna sołtyska-aktywna wieś”. Jego celem jest pomoc paniom w rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej i zapoznanie ich ze źródłami finansowania wiejskich przedsięwzięć. Projekt jest współfinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenia ruszą w październiku, sołtyski mogą zapisywać się do końca września w Starostwie Powiatowym w Łomży, pokój nr 323.

W powiecie łomżyńskim jest ponad 300 sołtysów – 64-ech z nich – to kobiety.
   

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę