Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Bociani raj

Blisko 3 tysiące bocianów żyje w powiecie łomżyńskim – to wyniki pierwszego w powiecie liczenia tych ptaków. Przez cały lipiec przyrodnicy liczyli boćki w 9 gminach powiatu łomżyńskiego i doliczyli się blisko 750-ciu gniazd, w których żyje ponad półtora tysiąca młodych. To dobry wynik zwłaszcza, że były też gniazda obfite w potomstwo – mówi Tomasz Nitkiewicz z Muzeum Przyrody w Drozdowie. Młodych boćków jest w powiecie łomżyńskim o pół tysiąca więcej niż dorosłych osobników. To jednak tylko efekty liczenia gniazd. Bocianów może być jeszcze więcej, bo nie wszystkie żyją w gniazdach.

"Młodociane" boćki, które u nas spędziły zimę łącznie z dorosłymi i młodymi w gniazdach mogą stworzyć niezłą sumę – około 3 tysięcy ptaków. Najwiecej – bo 96 gniazd – 287 młodych – żyje w gminie Jedwabne, na drugim miejscu pod względem liczebności tych ptaków plasuje się Wizna, a trzecim gmina Łomża. Liczenie bocianów odbywa się co 10 lat wszędzie ta, gdzie żyją ptaki. Powiat łomżyński liczył boćki po raz pierwszy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę