Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża jedzie na manifestację do Warszawy

Około 120 osób z Łomży wyjechało na manifestację do Warszawy. W południe o prawach pracowniczych przypomni tam Solidarność. Pod hasłem „Godna praca- godna emerytura” związkowcy będą domagać się swoich praw. Chodzi między innymi o możliwość przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Z Łomży wyjechały 3 autokary, jeden pojechał po manifestantów do Zambrowa.

- Do wyjścia na ulice zmusiła nas polska rzeczywistość i sytuacja polskiego pracownika – powiedział na antenie Radia Nadzieja Henryk Piekarski, przewodniczący oddziału łomżyńskiej Solidarności. Podkreślił, że związkowców niepokoi „pozorowany dialog społeczny”. - Rząd twierdzi, że chce z nami rozmawiać, ale my widzimy, że to jest wszystko pozorowane – mówił Piekarski. Wymienił także budzące sprzeciw zmiany ustawowe m.in. uprawnień emerytalnych, w sferze wynagrodzeń oraz prywatyzacji.

Wśród protestujących mają pojawić się przedstawiciele oświatowej „Solidarności”. Ta po przemarszu z Placu Piłsudskiego pod Urząd Rady Ministrów planuje też pikietę pod Ministerstwem Edukacji Narodowej, pomimo braku zgody władz miasta na tę część demonstracji. W Warszawie – obok nauczycieli - mają protestować: służba zdrowia, kierowcy, a także górnicy. Solidarność spodziewa się nawet kilkudziesięciu tysięcy uczestników.

Związkowcy rozpoczną manifestację o 12.00 wiecem na Placu Piłsudskiego. Godzinę później uczestnicy wyruszą z Placu Piłsudskiego ulicą Królewską, Nowym Światem, do Placu Trzech Krzyży, a następnie Alejami Ujazdowskimi pod Kancelarię Premiera. Przemarsz manifestacji ma zakończyć się około godziny 16.00 przy Belwederze.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę