Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Bp Stefanek w Dniu Wojska Polskiego o światowej przemocy

Główne zdjęcie
fot. archiwum

- Siła i przemoc zmuszają człowieka, by w największym wnętrzu swojego serca ulegał zatraszeniom i naciskom propagandowym- powiedział 15 sierpnia w Dniu Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński odprawił uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny w katedrze. W homilii mówił o przemocy, która jest domeną ludzkiej logiki.

- Śmierć tysięcy zabitych przez wielkich tego świata, obojętnie, czy jest to atak na Irak czy na Gruzję, to atak ludzkiej logiki – tłumaczył bp Stefanek. Zaznaczył, że „potęga jest na tyle zadufana w sobie, iż ustanawia określanie ludzkiego myślenia”. Pasterz przypomniał bolesną i krwawą historię Polski. - Nam również na bagnetach i przemocy przyniesiono cywilizacyjny program, który do dzisiaj odbija się nie tylko czkawką, ale ogromnym zniszczeniem moralnym naszego narodu – podkreślał bp Stanisław Stefanek.

Zdaniem hierarchy świat się nie uczy, za to od nowa stosuje przemoc, bo nie ma nic innego do zaoferowania. - A co my mamy? - pytał pasterz łomżyński. Zaapelował, aby włączyć się w akcję pomocy ofiarom kataklizmów, zarówno klimatycznych jak również przemocy w Gruzji. Biskup poinformował, że w ostatnią niedzielę sierpnia ma odbyć się w kościołach zbiórka do puszek na rzecz pokrzywdzonych. Wiernych poprosił o „zaadresowane ludzkie gesty” i podkreślał ich wielką wartość. - Cóż znaczy ta puszeczka i te grosiczki w stosunku do miliardów, które przydzielają senaty, a prezydenci uruchamiają przez te miliardy machinę mordu i krzywdy? Znaczą wszystko - mówił bp Stefanek. - Twoja puszeczka i twój grosik jest z Bożego rozdania i ten pomysł obowiązuje, on zwycięża! - przypomniał pasterz łomżyński.

W Mszy św. w łomżyńskiej katedrze wzięli udział żołnierze, komabatanci, samorządowcy i mieszkańcy całego miasta. Przed mszą przedstawiciele wojska i władz miasta złożyli kwiaty w Miejscach Pamięci Narodowej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę