Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Łomżyńscy pielgrzymi zakończyli wędrówkę.

Wieczorem stanęli przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Pokonali ponad 440 kilometrów w 13 dni. Na Jasną Górę weszło 720 uczestników 24. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej, na ich czele stał ks. Piotr Mazurek. - Nastroje były bardzo pogodne, wszystkim towarzyszyła wielka radość i entuzjazm, zwłaszcza tym, którzy na pielgrzymce byli po raz pierwszy, a takich osób było ok. 250 – powiedział kierownik łomżyńskiej pielgrzymki.

Do pątników na Jasną Górę wyjechał bp łomżyński Stanisław Stefanek. - Po to, aby ten wysiłek fizyczny zauważyć i obdarować aplauzem – powiedział w wywiadzie dla Radia Nadzieja pasterz łomżyński. Bp Stefanek podkreślił, że w życiu społecznym potrzebne są programy, „w których się nie zniechęcamy”. - To jest 400 km, 13 dni, to naprawdę wymaga mobilizacji i nieraz sporych wyrzeczeń – przyznał hierarcha i dodał, że właśnie na wyrzeczeniu bliskich sercu wygód buduje się życie społeczne.

O godz. 18-15 wszystki grupy, wg wylosowanej wcześniej kolejności, weszły na Aleję Najświętszej Maryi Panny. Na szczycie Jasanogórki powitał ich bp Stanisław Stefanek. Potem nastąpiła prezentacja poszczególnych grup, księży przewodników, charakterystyka grup, przedstawienie programu duszpasterskiego i sztabu pielgrzymkowego. O godz. 19-45 rozpoczęła się Msza św, homilię wygłosił bp łomżyńskim. O godz. 21 wszyscy pielgrzymi wzięli udział w Apelu Jasnogórskim. Zakończenie 24. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej nastąpi po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00. Około południa pielgrzymi, autokarami lub indywidualnie, zmęczeni, ale radośni...wrócą do swoich domów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę