Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Rozpoczął się sierpień miesiąc trzeźwości

Po raz kolejny kościół wzywa wiernych do zachowania przez te 31 dni abstynencji. W specjalnym liście biskupa Antoniego Dydycza – przewodniczącego zespołu apostolstwa trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski czytamy: „Trzeźwość jest nam potrzebna jak chleb i woda dla ratowania życia. Trzeźwości nigdy nie było i nie będzie za dużo.” Biskup zwraca uwagę, że ostatnio coraz częściej docierają do nas informacje, że pijaństwo „to nieszczęście dociera do szkół, atakując coraz młodsze grupy społeczeństwa polskiego”. Biskup wylicza także grzechy płynące rzeką alkoholu, która zalewa nasz kraj. Są to ludzie niezdolni do pracy, ofiary wypadków drogowych, rozdarte małżeństwa i rozbite rodziny. Abstynencja zaś jest formą wynagradzania za te grzechy.Biskup Dydycz wzywa abyśmy w tym miesiącu – na znak solidarności, ze wszystkimi ofiarami pijaństwa i alkoholizmu – nie kupowali i nie pili alkoholu, abyśmy także nikogo nim nie częstowali.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę