Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.radionadzieja.pl

Ruszyła XX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Około tysiąca osób wyruszyło w 20-tej Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Po kilkuset pątników wymaszerowało z Łomży, Zambrowa i Ostrołęki. Na trasie spotkają się jutro w okolicach Ostrowii Mazowieckiej. 3 sierpnia do pielgrzymki dołączy jeszcze grupa wyszkowska. W Łomży wymarsz pielgrzymki poprzedziła Msza Święta, którą odprawił dla pielgrzymów Biskup Stanisław Stefanek. Biskup apelował do zwłaszcza młodzieży, aby potrafiła także w codziennym życiu poderwać się do aktywnego życia z Bogiem. Po Mszy kilka minut po godzinie siódmej pątnicy wyruszyli na ulice Łomży. Wśród pielgrzymów są ludzie w różnym wieku, z różnymi oczekiwaniami i obawami.


Niestraszne są bąble na nogach, upały, pot czy komary. Niektórzy wędrują nawet całymi rodzinami, by pokłonić się Matce Bożej:
Dziś pielgrzymi z Łomży mają do pokonania 39,5 km. Pierwszy odpoczynek po 10 km w Lesie koło Kozik. A nocleg mają spędzić w Sulęcinie. Pątnicy z Ostrołęki przejdą dzisiaj 29 kilometrów, zatrzymają się m.in. w Rzekuniu, Czerwinie i Jelonkach, a spać będą w Stoku. I jeszcze Zambrowianie – ci mają również do przejścia 29 kilometrów, zatrzymają się m.in. w Chmielach, Andrzejewie i Dąbrowie. Noc spędzą w Zarębach Kościelnych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę