Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

120 lecie ślubu Wojciecha Kossaka

W najbliższą niedzielę uroczystość upamiętniającą 120 lecie ślubu Wojciecha Kossaka i Marii zd. Kisielnickiej – organizuje parafia w Porytem. Słynny malarz batalista w tamtejszym kościele brał ślub z przedstawicielką jednego z największych mazowieckich rodów – Kisielnickich w 1884. Z tej okazji na odprawionej uroczyście przez biskupa Stanisława Stefanka, Mszy Świętej, kilkanaście par odnowi swoje przyrzeczenia małżeńskie. Wśród nich przed ołtarzem obecne będą dwie pary z 60 letnim stażem małżeńskim.


Po uroczystości odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej twórczości Wojciecha Kossaka. Mówi proboszcz parafii Janusz Kotowski.
uczestniczy niedzielnych uroczystości w Porytem będą mieli również okazję wysłuchać wykładów o rodzinie Kossaków i ziemiaństwie na ziemi łomżyńskiej.
O swojej rodzinie opowiadać też będzie profesor Simona Kossak – znana z cyklu przyrodniczych audycji radiowych. Prywatnie wnuczka słynnego malarza. Początek wykładów po godzinie 12.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę