Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Mało ludzi do liczenia bocianów

Niecałe 40 osób zgłosiło się do liczenia bocianów w województwie podlaskim. Światowe Liczenie Bocianów rozpocznie się za kilkanaście dni. Taka akcja odbywa się raz na dziesięć lat w całej Europie i północnej części Afryki, czyli tam, gdzie występuje bocian biały, gatunek coraz bardziej zagrożony wyginięciem. W regionie północno-wschodnim, czyli na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach - organizuje ją Północno podlaskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, które ciągle poszukuje chętnych do liczenia

Liczenie odbędzie się już po raz szósty i potrwa od 10 do 31 lipca. Jak powiedziała nam Ewa Kozłowska liczyć może każdy, niezależnie od wieku. Na pewno jednak musi to być osoba rzetelna, która swoje badanie doprowadzi do końca, a po drugie - dobrze, by była wyposażona w jakiś środek transportu.
Liczenie bocianów pozwala stwierdzić zmiany, jakie zachodzą w bocianiej populacji - tłumaczy Ewa Kozłowska z PTOP. W Polsce gniazduje największa światowa populacja bociana białego, ale w skali globalnej jest on już gatunkiem zagrożonym. Ostatnie liczenie- w latach 1994/1995 wykazało w Polsce około 41 tysięcy par bociana białego, zaś na świecie około 166 tys. par. Ewa Kozłowska twierdzi, że w tym roku piskląt jest dużo.
Wszyscy chętni, którzy chcieliby liczyć bociany, mogą do 10 lipca zgłaszać się do Ewy Kozłowskiej z Podlaskiego TOP: tel. (0 85) 664 22 55, e-mail: ekozlowska@ptop.org.pl.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę