Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Zagrożenie pożarowe

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach regionu. 72 procent lasów nadleśnictwa Nowogród i nadleśnictwa Łomża zostało objęte pierwszym stopniem zagrożenia pożarowego. Straż Pożarna w Łomży apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w lasach. Szczególnie zbliżający się okres wakacji sprzyja spacerom a także rozpalaniu ognisk na obszarach leśnych. A właśnie zdaniem strażaków nieostrożność ludzi a także celowe podpalenia to około 70 procent pożarów. A las płonie szybko np. pożar ściółki rozprzestrzenia się z prędkością od kilku do kilkunastu metrów na minutę. Od momentu zapalenia pierwszego źdźbła do chwili rozpoczęcia akcji gaśniczej może spłonąć kilka hektarów lasu.

Lasy obejmują w powiecie łomżyńskim ponad 10 procent powierzchni. Największe kompleksy leśne występują na terenie czerwonego boru oraz wzdłuż drogi Nowogród – Myszyniec

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę