Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Analiza Via Baltica - pieniądze w błoto

Ponad 130 tysięcy złotych kosztowała Analiza rozwoju trasy Via Baltica pod kątem usług turystycznych. Dokument przygotowano w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Kilkuset stronicowy materiał to analiza tego co wzdłuż Via Baltica się znajduje twierdzi Katarzyna Zajkowska dyrektor departamentu turystyki i sportu urzędu marszałkowskiego. Pieniądze na opracowanie dokumentu pochodziły z funduszy europejskich. Co ciekawe może się okazać, że analiza a więc i pieniądze które na nią wydano trafią do kosza. Dokument opracowano bowiem tylko dla tzw. białostockiego przebiegu trasy Via Baltica, choć sami autorzy i zleceniodawcy dobrze wiedzą, że nie ma jeszcze ostatecznych decyzji czy międzynarodowa trasa będzie przebiegała przez Białystok, czy Łomżę.

Także z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie nie wiedzą którędy Via Baltica przebiegnie. Ma o tym przesadzić ocena oddziaływania trasy na środowisko, która ma być sporządzona zarówno dla wariantu białostockiego jak i łomżyńskiego. Sam dokument powstanie dopiero za rok.
Przypomnijmy, że Via baltica przez Białystok byłaby o ponad 30 kilometrów dłuższa niż przez Łomżę, a dodatkowo przebiegałaby przez Biebrzański Park Narodowy, Puszczę Augustowską i Puszcze Knyszyńską. W wariancie łomżyńskim te cenne przyrodniczo tereny pozostaną nietknięte co szczególnie podoba się ekologom, których protest spowodował, że Unia Europejska zmusiła Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do wykonania oceny oddziaływania tej trasy na środowisko i to ten dokument ma rozstrzygnąć o przebiegu trasy przez Białystok lub Łomżę.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę