Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Krioterapia ruszyła w Centrum Rehabilitacji w Łomży.

Z zabiegów leczenia zimnem skorzystali pierwsi pacjenci. Do specjalnej komory, w której znajduje się gaz schłodzony do temperatury ok. -120 stopni, pacjenci wchodzili pojedynczo, w maskach na twarzy. Na początku tylko na jedną minutę.

Krioterapia – to pobudzanie organizmu do naprawczego procesu. Metoda stosowana jest w medycynie sportowej jako poprawa ogólnej kondycji oraz w kosmetyce. W trakcie zabiegu następuje wychłodzenie tkanek do ok. pół centymetra. - To zabieg bezpieczny i niezwykle skuteczny, zwłaszcza w chorobach reumatycznych – mówi fizykoterapeuta, Waldemar Gregorek.

Aby poddać się zabiegowi, trzeba najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem. Do leczenia zimnem jest kilka przeciwwskazań. Mówi lekarz rehabilitacji, Joanna Eliasz-Kosińska.

Leczenie zimnem – to kolejna oferta Centrum Rehabilitacji im. Świętego Rocha w Łomży, ale na razie za zabiegi trzeba płacić – za jeden ok. 20 zł. Pacjent powinien przejść 10-dniowy cykl takich zabiegów. Placówka czyni starania, aby zabiegi dofinansowywał Narodowy Fundusz Zdrowia.
Uruchomienie krioterapii w centrum kosztowało ok. 200 tys zł. 35 tys przekazał PFRON

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę